Trwa ładowanie...
Watykan przybiera kurs prokomunistyczny? „Wraca do korzeni”

Watykan przybiera kurs prokomunistyczny? „Wraca do korzeni”

W Polsce ta informacja nie była szeroko komentowana, a według Pawła Lisickiego „jest naprawdę niesamowita”. Mowa o zatrudnieniu w dzienniku Avvenire, wydawanym przez włoski episkopat, karykaturzysty, który był związany z komunistyczną gazetą. „Szaleństwo współczesnych czasów” – tak sprawę ocenił publicysta „Do Rzeczy”.

Share
d4c6bdx

Sergio Staino do tej pory był redaktorem naczelnym pisma L’Unita, czyli komunistycznej gazety. Wciąż jest też honorowym przewodniczącym stowarzyszenia ateistów i agnostyków. Teraz został głównym rysownikiem dziennika wydawanego przez włoski episkopat. Sprawa zainteresowała Lisickiego. Jego zdaniem pokazuje, że „Watykan przybiera kurs prokomunistyczny”.

- Moim zdaniem, jeśli to nie jest szaleństwo współczesnych czasów, to nie wiem, co nim jest - powiedział w programie „Moja strona. Bitwa redaktorów”. Gdzie w tej sytuacji stoi papież? – To jest bardzo ciekawe pytanie – odpowiedział Lisicki.

d4c6bdx

We Włoszech inaczej niż w Polsce

Do sprawy odniósł się tez Jacek Żakowski („Polityka”,WP). - To dobrze pokazuje różnice między spolaryzowaną mentalnością polskiej polityki a czymś, co jest w troszkę bardziej stabilnych emocjonalnie społeczeństwach, czyli płynność – stwierdził.

Jak tłumaczył, między innymi we Włoszech jeśli jest dobry rysownik, to się go zatrudnia. - Jak nie będą chcieli jego rysunku wydrukować, to nie wydrukują – podkreślił.

Powiedział coś więcej, co rozśmieszyło Lisickiego. - Widocznie coś jest takiego w świecie, że chrześcijaństwo wraca do swoich korzeni, które są w istocie komunistyczne – powiedział.

- Warto przypomnieć , że słowo komuna odnosiło się oryginalnie do wspólnot chrześcijańskich – dodał.

- Teraz mnie pan naprawdę rozbawił – zwrócił się do Żakowskiego Lisicki.

d4c6bdx

Podziel się opinią

Share
d4c6bdx
d4c6bdx
Więcej tematów