Trwa ładowanie...
dmwuoep
Watykan przybiera kurs prokomunistyczny? „Wraca do korzeni”

Watykan przybiera kurs prokomunistyczny? „Wraca do korzeni”

W Polsce ta informacja nie była szeroko komentowana, a według Pawła Lisickiego „jest naprawdę niesamowita”. Mowa o zatrudnieniu w dzienniku Avvenire, wydawanym przez włoski episkopat, karykaturzysty, który był związany z komunistyczną gazetą. „Szaleństwo współczesnych czasów” – tak sprawę ocenił publicysta „Do Rzeczy”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dmwuoep

Sergio Staino do tej pory był redaktorem naczelnym pisma L’Unita, czyli komunistycznej gazety. Wciąż jest też honorowym przewodniczącym stowarzyszenia ateistów i agnostyków. Teraz został głównym rysownikiem dziennika wydawanego przez włoski episkopat. Sprawa zainteresowała Lisickiego. Jego zdaniem pokazuje, że „Watykan przybiera kurs prokomunistyczny”.

- Moim zdaniem, jeśli to nie jest szaleństwo współczesnych czasów, to nie wiem, co nim jest - powiedział w programie „Moja strona. Bitwa redaktorów”. Gdzie w tej sytuacji stoi papież? – To jest bardzo ciekawe pytanie – odpowiedział Lisicki.

dmwuoep

We Włoszech inaczej niż w Polsce

Do sprawy odniósł się tez Jacek Żakowski („Polityka”,WP). - To dobrze pokazuje różnice między spolaryzowaną mentalnością polskiej polityki a czymś, co jest w troszkę bardziej stabilnych emocjonalnie społeczeństwach, czyli płynność – stwierdził.

Jak tłumaczył, między innymi we Włoszech jeśli jest dobry rysownik, to się go zatrudnia. - Jak nie będą chcieli jego rysunku wydrukować, to nie wydrukują – podkreślił.

Powiedział coś więcej, co rozśmieszyło Lisickiego. - Widocznie coś jest takiego w świecie, że chrześcijaństwo wraca do swoich korzeni, które są w istocie komunistyczne – powiedział.

- Warto przypomnieć , że słowo komuna odnosiło się oryginalnie do wspólnot chrześcijańskich – dodał.

- Teraz mnie pan naprawdę rozbawił – zwrócił się do Żakowskiego Lisicki.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów