Trwa ładowanie...

Watykan opracowuje dokument ws. seksu przed ślubem

Stolica Apostolska, która opracowuje obecnie specjalny dokument w sprawie przygotowania do małżeństwa, ponawia w nim swoje energiczne "nie" wobec pożycia przedmałżeńskiego - poinformował bp Jean Laffitte, sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Share
Watykan opracowuje dokument ws. seksu przed ślubem
Źródło: Jupiterimages
d2fwl6b

Według bpa Laffitte, dokument watykański ma pomóc rodzinom w powrocie do "tradycyjnego rozróżnienia" między "trzema fazami" przygotowania do życia w małżeństwie. Określa je jako "przygotowanie wstępne (wczesne)", "bliskie" i "bezpośrednie".

Pierwsza faza to wychowanie w miłości, druga - narzeczeństwo, a trzecia rozpoczyna się, gdy narzeczeni decydują się na zawarcie związku małżeńskiego.

Dokument, jak podkreślił bp Laffitte, ma przypominać o potrzebie kultywowania tradycyjnych wartości chrześcijańskich w przygotowaniu do życia małżeńskiego w celu uchronienia młodych ludzi przed uleganiem "kulturze dominującej".

d2fwl6b

Bp Jean Laffitte, przedstawiając założenia nowego dokumentu watykańskiego wspólnie z kardynałem Ennio Antonellim, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny, wyraził zaniepokojenie "banalizacją" stosunków uczuciowych między młodymi ludźmi.

Częstokroć, kiedy młodzi zawierają małżeństwo, nie dostrzegają różnicy między związkiem małżeńskim na zawsze, to jest aż do śmierci, a małżeństwem, które ma trwać po prostu "jak najdłużej".

Bp Laffitte ubolewał też, że decyzja zawarcia chrześcijańskiego ślubu kościelnego często nie jest konsekwencją "życia zgodnego z zasadami wiary".

d2fwl6b

Podziel się opinią

Share
d2fwl6b
d2fwl6b
Więcej tematów