Trwa ładowanie...
d1t0m85
włochy
11-12-2006 11:55

Watykan nie chce praw małżeńskich dla wolnych związków

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny,
kardynał Alfonso Lopez Trujillo oświadczył, że "kto chce praw
małżeńskich, powinien wziąć ślub". Tak hierarcha odniósł się do
projektu ustawy włoskiego rządu przyznającej osobom żyjącym w
wolnych związkach, także homoseksualnych, prawo do wspólnego
opodatkowania i dziedziczenia.

Share
d1t0m85

Czy trzeba podejmować nowe działania prawne, by spełniać czyjeś kaprysy? - zapytał kardynał Trujillo w wywiadzie, opublikowanym w poniedziałek przez dziennik "Corriere della Sera".

Zdaniem kardynała, "osoby żyjące w konkubinacie nie zobowiązują się do niczego, nawet do trwania ich związku przez jeden dzień i nie mają żadnych zobowiązań wobec dzieci oraz społeczeństwa, ale proszą o prawa". Proszą bez dawania niczego; na tym polega wada tej propozycji - powiedział kardynał Trujillo komentując rządowy projekt, który ma być gotowy w styczniu.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny podkreślił, że prawo tego, kto zawiera małżeństwo, oparte jest na wziętych na siebie w chwili zawarcia związku zobowiązaniach. Prawo osoby żyjącej w konkubinacie nie ma fundamentu - zauważył.

Społeczeństwo musi tej osobie coś zagwarantować, podczas gdy ona sama niczego nie gwarantuje- dodał kolumbijski purpurat podkreślając, że podejmowanie takich inicjatyw ustawodawczych jest przejawem "subiektywizmu bez granic".

Sylwia Wysocka

d1t0m85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t0m85
d1t0m85
Więcej tematów