Trwa ładowanie...

Watykan dyscyplinuje Niemcy. "Stanowcze nie"

Watykan zwraca uwagę, że w Kościele Katolickim są tematy, które nie podlegają dyskusji. Wśród takich spraw Stolica Apostolska wymienia m.in. niemożliwość udzielania święceń kapłańskich kobietom czy moralną ocenę aktów homoseksualnych.

Papież FranciszekPapież FranciszekŹródło: East News, fot: IPA/ABACA
d39p9dh
d39p9dh

Niemiecka droga synodalna nie podoba się Stolicy Apostolskiej - tak wynika z tekstu opublikowanego w niemieckim czasopiśmie katolickim "Die Tagespost". Watykan naciska na Kościół nad Sprewą, by nie sprawiać wrażenia, że Kościół w Niemczech jest obojętny na watykańską wykładnię i podejmuje własne równoległe inicjatywy.

"Stolica Apostolska zapewnia biskupów o gotowości kontynuowania dialogu na temat kwestii zawartych w propozycjach niemieckiej drogi synodalnej. Zastrzega jednak, że nie wszystkie można traktować w ten sam sposób. Niektóre mogą być przedmiotem poważnej debaty, inne dotyczą natomiast spraw, które nie podlegają dyskusji. Dotyczy to między innymi święceń kapłańskich kobiet i homoseksualizmu" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile dać księdzu do koperty? W całej wsi mówią, co zrobił duchowny

Watykan mówi stanowcze "nie"

Sprawa święceń kapłańskich dla kobiet - jak przypomina Watykan - została rozstrzygnięta już przez Jana Pawła II. Papież Franciszek niejednokrotnie przypominał o tym fakcie podkreślając ,że "drzwi są zamknięte", i "choć nie jest to definicja dogmatyczna, musi zostać przyjęta przez wszystkich".

Tak samo sprawa podejścia Kościoła do homoseksualizmu. Tutaj Watykan też wywiera nacisk, że odrębne stanowisko od tego Stolicy Apostolskiej jest niedopuszczalne i nie podlega ona dyskusji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39p9dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39p9dh
Więcej tematów