PolskaWatson: Polska odniesie sukces w Unii Europejskiej

Watson: Polska odniesie sukces w Unii Europejskiej

Polska odniesie sukces w Unii Europejskiej,
będzie bardzo dobrym członkiem wspólnoty - powiedział w Lublinie Graham Watson, przedstawiciel Wielkiej
Brytanii w Parlamencie Europejskim, przewodniczący Klubu
Parlamentarnego Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów.

26.05.2003 18:40

Watson przyjechał do Polski na zaproszenie Unii Wolności, aby wspierać ją w kampanii przedreferendalnej. Członkowie jego klubu biorą udział w kampaniach we wszystkich krajach kandydackich.

"Większość członków Parlamentu Europejskiego z radością wita Polskę. Nasza frakcja w stu procentach poparła Polskę, ponieważ liberalni demokraci chcą Polski w UE" - powiedział Watson, który przewodniczy trzeciej, najsilniejszej grupie w Parlamencie Europejskim, łączącej członków z 11 krajów UE.

Zdaniem Watsona Polska jest przygotowana do wejścia do UE na poziomie zbliżonym do innych krajów kandydujących. "Oczywiście Węgry i Słowenia są bardzo dobrze przygotowane, ale również brałem udział w kampanii na Słowacji i na Litwie i nie są bardziej zaawansowani niż Polska. Polska ma oczywiście jeszcze wiele do zrobienia, ale myślę, że będzie bardzo dobrym członkiem Unii Europejskiej" - mówił.

Watson uważa, że zaangażowanie się Polski wraz z Brytyjczykami u boku USA w konflikcie irackim nie jest przeszkodą w stosunkach z UE. "Macie również prawo do swojej własnej polityki zagranicznej, tak jak pan Chirac we Francji. Myślę, że Polska również może się przyczynić do rozwoju polityki zagranicznej w UE" - powiedział.

Według Watsona, sceptyczni wobec UE są głównie ludzie starsi. "Moje przesłanie do nich to: jeśli nawet Unia nie może pomóc wam, to pamiętajcie o swoich wnukach i o ich dzieciach, że im będzie lepiej dlatego, że przyniesie to przyszłym generacjom większe możliwości, większe bezpieczeństwo, większe szanse na rozwój" - powiedział.

Graham Watson do Parlamentu Europejskiego został wybrany w 1999 r., a od 2002 r. przewodniczy w nim frakcji liberalno-demokratycznej.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)