Trwa ładowanie...
doob0bv
Waszczykowski: to, co się ukazało, nie jest moim wywiadem

Waszczykowski: to, co się ukazało, nie jest moim wywiadem

• Szef MSZ w TVP o rozmowie z Reutersem: to jest edycja mojego wywiadu
• Waszczykowski wini trzech dziennikarzy z Polski i dwóch z Wielkiej Brytanii
• "Zamiast wywiadu ukazał się dwustronicowy skrót, który jest częściowo interpretacją"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
doob0bv

To był wywiad długi, szeroki, autoryzowany. Natomiast to, co się ukazało, nie jest moim wywiadem, to jest edycja z mojego wywiadu, której dokonała trójka polskich dziennikarzy i dwójka dziennikarzy brytyjskich. Na tym polega problem - powiedział w programie TVP Info "Dziś wieczorem" szef MSZ Witold Waszczykowski.

Zgodnie z przekazem agencji Reutera, minister w wywiadzie miał zadeklarować, że Polska będzie otwarta na kompromis z Wielką Brytanią w sprawie ograniczeń świadczeń dla imigrantów w zamian za poparcie Londynu dla zwiększenia obecności NATO w Europie Środkowej.

doob0bv

Wywiad ministra Waszczykowskiego dla agencji Reutera wzbudził wiele emocji i politycznych komentarzy. Jak relacjonował Reuters, szef polskiego MSZ deklarował, że Polska może być otwarta na negocjacje w sprawie żądań Londynu dotyczących ograniczenia w Wielkiej Brytanii praw imigrantów z Unii Europejskiej, jeśli Londyn pomoże jej zwiększyć obecność NATO w Europie Środkowej. "Waszczykowski powiedział, że te dwie kwestie dyskutowane są w tandemie" - podała agencja.

"Zbitka słów i myśli"

W TVP Info minister SZ tłumaczył, że powtarzane w prasie słowa o "otwarciu na kompromis" są "zbitką słów i myśli", a rozmowa z Reutersem dotyczyła szerokiej agendy rozmów - m.in. o obecności wojsk NATO w Polsce, reformach w UE i aspektach socjalnych. - Te tematy łączą się o tyle, że występują wspólnie w trakcie tych samych rozmów. Nie ma tutaj zależności - tłumaczył minister.

Pytany o to, czy dopuszcza układ "coś za coś", odpowiedział, że pytany o to pięć razy w oryginalnym wywiadzie, pięć razy zaprzeczył. - Dlaczego potem nie cytowano mnie, tylko zrobiono streszczenie, swoją nadinterpretację? Wywiad się nie ukazał, ukazał się dwustronicowy skrót, który jest częściowo wywiadem, a częściowo interpretacją niestety – powtórzył raz jeszcze.

doob0bv

Podziel się opinią

Share
doob0bv
doob0bv
Więcej tematów