Trwa ładowanie...
dtaoau1

Waszczykowski o incydencie ze spaleniem ukraińskiej flagi: to jest jednak bardzo dziwne

• Witold Waszczykowski: wyjaśniliśmy sobie z szefem MSZ Ukrainy, że incydent ze spaloną ukraińską flagą nie będzie rzutował na nasze relacje
• "Możliwe, że doszło do prowokacji"
• - To jest jednak bardzo dziwne, że nagle przed kamerą znalazła się grupa zamaskowanych młodych, którzy dokonali aktu spalenia flagi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski (PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
dtaoau1

Spalenie ukraińskiej flagi 11 listopada to jednostkowy akt wandalizmu - takiego argumentu użył szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie telefonicznej z szefem MSZ Ukrainy Pawło Klimkinem. Możliwe jest też - według polskiego ministra - że doszło do prowokacji, by "doprowadzić do napięć w stosunkach ukraińsko-polskich".

Jak mówił Witold Waszczykowski, "wyjaśnili sobie" z Klimkinem, że incydent z flagą ukraińską "to wydarzenie, które nie będzie rzutowało na nasze relacje". - Strona ukraińska jest zadowolona z szybkiej reakcji, wie, że sprawa jest przekazana policji. Trwa intensywne śledztwo - powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej szef polskiej dyplomacji.

Do incydentu doszło w piątek, podczas Święta Niepodległości. - To jest jednak bardzo dziwne, że na dziesiątki tysięcy osób, które demonstrowały w Warszawie pod różnymi hasłami, niosąc różne transparenty, nagle przed jedną kamerą znalazła się grupa zamaskowanych młodych, którzy dokonali aktu spalenia flagi Ukrainy - mówił Waszczykowski.

dtaoau1

(oprac. Bartosz Lewicki)

dtaoau1

Podziel się opinią

Share

dtaoau1

dtaoau1
Więcej tematów