Trwa ładowanie...
d1yxy0m

Warszawskie Lotnisko Chopina gotowe na przyjęcie pasażera z Ebolą

Warszawskie lotnisko Chopina jest przygotowane na przyjęcie pasażera lub pasażerów z objawami wirusa Ebola. - Mamy w pełni opracowane procedury postępowania zarówno z osobą potencjalnie chorą, która trafiłaby do Warszawy na pokładzie samolotu jak i z osobami, które wspólnie z nią odbywały rejs - zapewnia wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
Share
Warszawskie Lotnisko Chopina gotowe na przyjęcie pasażera z Ebolą
Źródło: WawaLove.pl
d1yxy0m

- Warszawskie lotnisko jest bardzo dobrze przygotowane, ma odpowiedni sprzęt transportowy, dwie karetki z noszami zapewniającymi pełną izolację pacjenta i odpowiednie pomieszczenia izolacyjne - powiedział na konferencji prasowej Kozłowski. - Dograne są wszystkie procedury związane z przewiezieniem takiego chorego lub chorych do szpitala zakaźnego przy ulicy Wolskiej.

Wojewoda mazowiecki poinformował, że jeszcze w październiku zostaną przeprowadzane ćwiczenia na sprawdzenie czynności, jakie muszą być wykonane przez wszystkie jednostki w przypadku zgłoszenia się osoby zakażonej do lekarza pierwszego kontaktu oraz drugie, w listopadzie, podczas których będzie ćwiczone postępowanie z chorym który przyleciał na lotnisko Chopina i w Modlinie.

- Obawy może budzić wyposażenie zespołów transportowych szpitali. Wydaliśmy rekomendacje, aby je doposażyć w zestawy ochronne dla personelu - powiedział wojewoda.

d1yxy0m

Podziel się opinią

Share
d1yxy0m
d1yxy0m
Więcej tematów