Trwa ładowanie...

Warszawski ZOM apeluje: zgłaszajmy zasłonięte znaki drogowe

Zarząd Oczyszczania Miasta apeluje do mieszkańców Warszawy, aby pomogli zadbać o bezpieczeństwo i zgłaszali niedostatecznie widoczne znaki drogowe. 

Share
Warszawski ZOM apeluje: zgłaszajmy zasłonięte znaki drogowe
Źródło: WawaLove.pl, fot: ZOM
d309a3y

Gałęzie drzew i krzewy mogą ograniczać prawidłową widoczność znaków drogowych przy drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Warto zgłosić w miarę dokładną lokalizację przysłoniętego lub niewidocznego znaku za pośrednictwem systemu Warszawa19115.

Można to zrobić telefonicznie, pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl lub mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl Pomocne jest też zainstalowanie w telefonie aplikacji Warszawa19115, która pozwala przekazywać interwencje w wyjątkowo prosty sposób.

Każdego dnia służby kontrolne Zarządu Oczyszczania Miasta monitorują stolicę pod kątem widoczności znaków drogowych. Ich odsłanianiem zajmują się firmy pielęgnujące zieleń przyuliczną oraz Interwencyjne Pogotowie Porządkowe. Kontrole rozpoczynają się wiosną i kontynuowane są przez cały okres wegetacyjny roślin - aż do jesieni.

Duża liczba interwencji przy znakach podejmowana jest po ulewnych, obfitych deszczach, kiedy to gałęzie nasiąkają wodą i zwieszają się pod nadmiernym ciężarem.

d309a3y

Podziel się opinią

Share
d309a3y
d309a3y
Więcej tematów