Trwa ładowanie...
d2gi5n7

Warszawiacy wywalczyli windy na moście Poniatowskiego

Istnieje realna szansa na to, że po kilkunastu latach warszawiacy doczekają się wreszcie wind na moście Poniatowskiego. I choć na finalizację tego planu trzeba jeszcze trochę poczekać to ratusz zapewnia, że pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane i zaczęły się już dokładne analizy w tym zakresie.   
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawiacy wywalczyli windy na moście Poniatowskiego
(WawaLove.pl)
d2gi5n7

Most Poniatowskiego jest jednym z trudniej dostępnych dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też matek z małymi dziećmi. Na jego całej długości nie ma ani jednej windy, stąd pasażerowie z utrudnionym poruszaniem się, nie mogą się dostać np. na przystanek autobusowy lub tramwajowy znajdujący się nad Wisłostradą.

Warszawiacy już od wielu lat apelowali o montaż wind, które poprawiłyby dostępność do środków komunikacji na moście. Co ciekawe mieszkańcy zgłosili taki projekt, w ramach budżetu obywatelskiego. Jednak m.in. ze względu na ochronę konserwatorską nie jest możliwa jego realizacja w ciągu roku. Na szczęście środki w wysokości 3 mln zł na zainstalowanie wind zostały zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował również, że trwają szczegółowe analizy dotyczące ilości oraz lokalizacji poszczególnych wind. Prawdopodobnie pojawi się ich od czterech do sześciu, a budowę zaplanowano na lata 2016-17.

d2gi5n7

Podziel się opinią

Share
d2gi5n7
d2gi5n7
Więcej tematów