Trwa ładowanie...

Żywopłoty zamiast ulicznych słupków? Konsultacje społeczne na Ochocie

Na ulicach ma się pojawić więcej zieleni, która zastąpi często nielubiane przez pieszych i kierowców słupki.

Żywopłoty zamiast ulicznych słupków? Konsultacje społeczne na Ochocie
diamshh
diamshh

Czy uliczne słupki i pachołki zastąpią żywopłoty? Taki pomysł mają mieszkańcy Ochoty. Właśnie startują konsultacje społeczne.

Propozycję nasadzeń żywopłotów wzdłuż ul. Grójeckiej zgłoszono w ramach budżetu partycypacyjnego. Mają pojawić się zamiast słupków, które uniemożliwiają nieprawidłowe parkowanie. Autor pomysłu zaproponował, żeby mieszkańcy wybrali jedną z trzech lokalizacji: przed Urzędem Dzielnicy, przed Zieleniakiem oraz przed Och-Teatrem. Żywopłoty mają mieć około 75 metrów. Do ich stworzenia wybrano krzewy irgi błyszczącej.

- To gatunek, z którego najczęściej tworzy się formowane żywopłoty. Dobrze sprawdza się w trudnych miejskich warunkach, ponieważ jest odporny na mrozy, upał i suszę, toleruje wszystkie rodzaje gleb i radzi sobie z miejskimi zanieczyszczeniami. Rośnie zarówno w mocno nasłonecznionych, jak i w zacienionych miejscach - informuje Urząd Dzielnicy Ochota .

W tej sprawie właśnie ruszają konsultacje społeczne. Mają się one składać z kampanii informacyjnej, warsztatu ze specjalistami z zakresu zieleni oraz drogownictwa, a także mobilnych punktów informacyjnych funkcjonujących w wybranych dniach i miejscach przy ul. Grójeckiej. Mieszkańcy będą mogli wybrać lokalizacje żywopłotów w głosowaniu internetowym na stronie www.zom.waw.pl oraz tradycyjnym (składając głos do urn wystawionych w urzędzie dzielnicy), a także wziąć udział w warsztacie edukacyjno-konsultacyjnym o roli zieleni miejskiej.

Głosować można do 26 lutego. Wyniki poznamy około połowy marca, a żywopłoty zostaną posadzone w wybranym miejscu przy ul. Grójeckiej jesienią 2017 roku.

diamshh

Źródło: UD Ochota/Wawalove.pl

diamshh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diamshh
Więcej tematów