Trwa ładowanie...

Żoliborzanie walczą o przejście dla pieszych

Warszawiacy przypominają urzędnikom - miasto jest dla ludzi!

Żoliborzanie walczą o przejście dla pieszych
djpdz1z
djpdz1z

Stowarzyszenie Żoliborzan chce przejścia dla pieszych przy Urzędzie Dzielnicy Żoliborz. Uważają, że brak przejścia naziemnego na placu Wilsona, czyli w centralnym punkcie dzielnicy, utrudnia życie mieszkańcom. Wystąpili do Zarządu Dróg Miejskich z petycją.

Żoliborzanie zauważają, że wschodnia część ulicy Słowackiego jest praktycznie odcięta dla osób, dla których zejście do metra jest sporym problemem - nie ma barierek, a schody są bardzo śliskie. Chodzi tu o dzieci, osoby starsze, czy poruszające się na wózku lub o kulach. Takim osobom na pewno prościej byłoby skorzystać z ulicznego przejścia dla pieszych. Jest to o tyle ważne, że wokół placu Wilsona znajdują się ważne punkty, takie jak urząd dzielnicowy, bazarek, poczta, kawiarnia czy kino.

Tak samo odcięty od świata jest przystanek autobusowy przed Urzędem Dzielnicy – nie ma tu zwykłego przejścia przez tory tramwajowe, co jest ewenementem na skalę Warszawy - argumentują żoliborzanie.

Zaznaczają oni również, że zaprojektowanie w tym miejscu przejścia dla pieszych przez ulicę i tory tramwajowe nie utrudni ruchu i będzie bezpieczne dla pieszych.

Petycję można zobaczyć i podpisać * tutaj*

djpdz1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djpdz1z
Więcej tematów