Trwa ładowanie...

Znamy wykonawcę trzech ostatnich odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy

Oferty przetargowe złożyło 18 firm, z czego najniższe opiewały łącznie na kwotę ok. 2,5 mld złotych

Znamy wykonawcę trzech ostatnich odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy
d4kpqv5
d4kpqv5

Astaldi, Gulermak i Warbud zaprojektują oraz wybudują 18,5 km odcinek ekspresówki S2 między węzłami Puławska oraz Lubelska. Zamawiający czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaoszczędzi na budowie tego fragmentu POW ok. 1,8 mld zł (planował wydać na realizację zadania 4,3 mld). Inwestycja powstanie w ramach systemu Projektuj i Buduj, gdzie sam wykonawca proponuje specyfikację budowy pod kątem konkretnych rozwiązań a potem ją realizuje. Pozwala to na uzyskanie potencjalnych oszczędności.

GDDKiA podkreśla jednak, że wszystkie rozwiązania są nie tylko zgodne z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, ale także warunkami zamówienia. Zamawiający zweryfikował wykonawcę pod kątem wątpliwości co do rażąco niskiej ceny, zadając mu w sumie ponad sto pytań. W rezultacie uzyskał satysfakcjonujące wyjaśnienia i mógł zweryfikować ofertę pozytywnie. Budowa odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła Lubelska do węzła Puławska została podzielona na trzy odcinki:

odcinek A, od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem,

odcinek B, od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę,

d4kpqv5

odcinek C, od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

W ramach realizacji inwestycji wykonawca wybuduje m.in. dwie jezdnie po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, pięć węzłów, most przez Wisłę oraz tunel pod Ursynowem. Trzy ostatnie już odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy zostaną prawdopodobnie oddane do użytku na przełomie 2020 i 2021 roku.

d4kpqv5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kpqv5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj