Trwa ładowanie...

ZDM uspokaja warszawiaków: "Latarnie pod szczególną kontrolą"

Urzędnicy odnieśli się do ostatnich zdarzeń, dotyczących słupów oświetleniowych.

ZDM uspokaja warszawiaków: "Latarnie pod szczególną kontrolą"
d2zunqf
d2zunqf

W zeszłym tygodniu przy ulicy Grochowskiej, jak argumentuje Zarząd Dróg Miejskich głównie z powodu silnego wiatru, przewróciła się stalowa latarnia. Choć sam słup był również w bardzo złym stanie technicznym. Stąd zapadła decyzja o błyskawicznej kontroli oświetlenia przez inspektorów, którzy mieli sprawdzić stan bezpieczeństwa. Okazuje się, że latarnie nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców, choć urzędnicy zwrócili się do Rady Warszawy z prośbą o wygospodarowanie dodatkowych środków, na pilny remont słupów.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na skrzyżowaniu ulic Szczęśliwickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r. jedna z latarń spadła na drogę, tuż przed maską jadącego samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - Słup został uszkodzony wcześniej przez kierowcę innego samochodu. Wtedy pękła jego podstawa. Ponieważ była ukryta pod kostką, słup od razu się nie przewrócił. Zdecydowanie nie doszło do zaniedbań ze strony konserwatora. Słup miał kilkanaście lat, był aluminiowy i w bardzo dobrym stanie. Gdyby nie mechaniczne uszkodzenie, nie miał prawa się przewrócić - na oficjalnym profilu popularnego portalu społecznościowego wyjaśnił Zarząd Dróg Miejskich. Ze szczegółami zdarzenia można zapoznać się tutaj .

- Ostatnie przypadki przewróconych latarni na Grochowskiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r. mogą budzić wśród mieszkańców i mediów zaniepokojenie stanem oświetlenia warszawskich ulic. Jak najbardziej to rozumiemy. Takie wypadki absolutnie nie powinny się zdarzać – mówi Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. – Dlatego, aby mieć pewność, że podobne sytuacje się nie powtórzą, przeprowadzamy dodatkowe, drobiazgowe kontrole latarni na obu ulicach. Nie zapominamy jednak o corocznych kontrolach w całym mieście i prowadzimy je zgodnie z harmonogramem – dodaje Gałecka.

Również przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. zostanie wymienionych pięć słupów choć ZDM twierdzi, iż takie działanie ma wyłącznie charakter prewencyjny. Aktualnie inspektorzy kończą też kontrolę oświetlenia na Ursynowie. Urzędnicy przyznają, że nie da się jednorazowo wyremontować bądź wymienić wszystkich starych latarń, które nierzadko zostały zainstalowane w latach 70-tych. Jednak już w tym roku udało się zmodernizować słupy przy: Karowej, Zielenieckiej i Obrzeźnej. Ponadto zupełnie nowe oświetlenie pojawiło się przy ulicach : Lewandów, Klembowskiej, Korkowej oraz Rosoła. Do końca roku mają też zostać przeprowadzone prace m.in. na Żelaznej, Popiełuszki i Trakcie Brzeskim.

d2zunqf
d2zunqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zunqf
Więcej tematów