Trwa ładowanie...

ZDM rozpoczyna montaż świątecznej iluminacji

Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, to służby instalują już światełka na warszawskich ulicach.

ZDM rozpoczyna montaż świątecznej iluminacji
d1nehqp
d1nehqp

Każdego roku w Warszawie możemy podziwiać pięknie rozświetlone ulice. Dzięki iluminacji Boże Narodzenie jest jeszcze bardziej magiczne, co zauważają zarówno mieszkańcy stolicy jak i turyści. Przypomnijmy, że dwa lata temu temat szeroko ujął francuski dziennik "Le Figaro", uznając Warszawę za jedno z dziesięciu najpiękniej udekorowanych miast świata.

Tegoroczne święta , jak zwykle będzie rozświetlał 20 km szlak światełek wzdłuż Traktu Królewskiego. Rozciągnie on się od Nowego Miasta przez: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu, ulicę Belwederską, Jana III Sobieskiego, i zakończy dopiero w Wilanowie. Pozostałe iluminacje pojawią się też m.in. na placu Wileńskim oraz ulicy Świętokrzyskiej.

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie na ulicach Warszawy. Rozpoczynamy montaż instalacji.

— ZDM Warszawa (@ZDM_Warszawa)

d1nehqp

Dodatkowo pojawią się dobrze znane warszawiakom , instalacje wolnostojące w tym np. ogromna bombka świąteczna oraz kolorowe prezenty. Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że dekoracje zużywają niewielkie ilości prądu. Dla przykładu choinka na placu Zamkowym potrzebuje go tyle, co do wypieku świątecznego sernika. Iluminacje pozostaną na ulicach stolicy do lutego przyszłego roku.

d1nehqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nehqp
Więcej tematów