Trwa ładowanie...

Zapuść Żurawia na Soundrive Fest

W tym roku impreza odbędzie się także w Warszawie.

Zapuść Żurawia na Soundrive Fest
d314z4m
d314z4m

Akcja miejska Zapuść Żurawia, promująca jeden z najbardziej obiecujących festiwali muzyki alternatywnej - gdański Soundrive Fest, tym razem odbędzie się w dwóch miastach: w Poznaniu i właśnie w Warszawie. 6 sierpnia w warszawskim Kurorcie zagra Young Stadium Club.

Po raz pierwszy akcja miejska Zapuść Żurawia na Soundrive Fest odbyła się w 2014 roku w warszawskim Temacie Rzeka. Tym razem organizatorzy zaproszą fanów alternatywnej muzyki do warszawskiego Kurortu. Co nas czeka tym razem?

- Tym razem zaplanowaliśmy nieco inne atrakcje w ramach Zapuść Żurawia. Soundrive Fest się zmienia i rozwija, podobnie nasza akcja miejska. Podczas wydarzenia zagrają polskie zespoły, które gościły na festiwalu w 2014 r. Young Stadium Club w Warszawie i Daniela Spaleniak w Poznaniu. Ale to nie wszystko. Chcemy promować także piękne miasto Gdańsk i Stocznię, która coraz bardziej ożywia się kulturalnie i muzycznie. Będzie można kupić stoczniowe gadżety i koszuli oraz oczywiście bilety na festiwal. Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek, których szczegóły zdradzimy niebawem - mówi pomysłodawca akcji Paulina Stypułkowska.

Pierwsza odsłona akcji odbyła się w sierpniu 2014 roku w jednym z najbardziej popularnych nadwiślańskich lokali warszawskich - Temacie Rzeka. Główną atrakcją wydarzenia były warsztaty ekologiczne, na których uczestnicy, wykorzystując biodegradowalne materiały (np. drewno, naturalny sznurek i liście kukurydzy), budowali łódki -żurawie symbol gdańskiej stoczni. Po zmroku, na łódeczkach zapłonęły świeczki, a instalacja popłynęła wraz z nurtem rzeki rozświetlając Wisłę. Uczestnicy mieli także możliwość wygrania karnetów na festiwal poprzez nadsyłanie zdjęć ukazujących rozświetlony brzeg.

A tak było w tamtym roku:

d314z4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d314z4m
Więcej tematów