Trwa ładowanie...

Zaprojektuj własne mieszkanie w Warszawie. Ruszył konkurs Mieszkania plus

Celem jest zaprojektowanie modelowego, przyjaznego do życia osiedla mieszkaniowego.

Zaprojektuj własne mieszkanie w Warszawie. Ruszył konkurs Mieszkania plus
d28uwnc
d28uwnc

BGKN ogłosił konkurs dla architektów na opracowanie koncepcji osiedla mieszkaniowego na warszawskim Ursynowie. Do dyspozycji jest działka o powierzchni 15 ha przy ul. Karczunkowskiej. Powstanie tam osiedle w ramach programu Mieszkanie plus.

"BGK Nieruchomości ogłosił konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej modelowego osiedla Nowe Jeziorki" - poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta. "Pracownie architektoniczne zaprojektują zabudowę dla fragmentu blisko 15-hektarowej działki, położonej przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie" - dodała.

Jak informuje BGKN, "celem konkursu jest zaprojektowanie modelowego, przyjaznego do życia osiedla mieszkaniowego, uwzględniającego potrzeby ludzi młodych, rodzin z dziećmi oraz osób starszych". "Przestrzeń osiedla powinna zachęcać do aktywnego spędzania czasu, pobudzać kreatywność oraz budować lokalną tożsamość i poczucie przywiązania do miejsca. Kluczowe jest znalezienie optymalnych rozwiązań urbanistycznych pod względem funkcjonalnym, społecznym, wizualnym, komunikacyjnym i ekonomicznym, zgodnych ze współczesnymi wzorcami projektowania" - dodano w informacji.

Uczestnicy konkursu będą opracowywać koncepcję urbanistyczną dla blisko 15-hektarowej działki, położonej w rejonie Zielonego Ursynowa. "Układ urbanistyczny przestrzeni ma przewidywać dostęp do infrastruktury społecznej, takiej jak żłobek, przedszkole, publiczna szkoła podstawowa, a także przychodnia lekarska i miejsca lokalnej aktywności. Projektanci wykonają także koncepcję architektoniczną dla wybranego fragmentu osiedla" - powiedziała Ewa Syta.

Konkurs jest międzynarodowy, jednoetapowy i zamknięty. Do 30 listopada należy zgłosić udział poprzez formularz na stronie internetowej www.bgkn.pl , a także złożyć ideowe szkice urbanistyczne wraz z portfolio i credo u2013 rozumianym jako zapis pomysłów i poglądów dotyczących kształtowania osiedli i niskobudżetowych mieszkań na wynajem.

d28uwnc

"Na podstawie przesłanych materiałów zostanie dokonana preselekcja. Do uczestnictwa w konkursie zostanie zaproszonych od czterech do ośmiu pracowni urbanistyczno-architektonicznych. Prace architektów będzie oceniał sąd konkursowy złożony z uznanych architektów, reprezentantów urzędu m.st. Warszawy i przedstawicieli BGK Nieruchomości" - podaje Ewa Syta.

W konkursie przewidziano 3 nagrody na łączną kwotę 50 tys. zł. Ponadto każdy z zakwalifikowanych do konkursu uczestników otrzyma wynagrodzenie za wykonanie zlecenia konkursowego. Nagrodzone projekty mają stanowić wytyczne dla przyszłego planu zagospodarowania przestrzennego dla całego obszaru.

Wybrany do realizacji projekt będzie wykonywany według przedstawionej koncepcji urbanistycznej i wybranego fragmentu zabudowy uczestnika konkursu. Ponadto każdy z uczestników może otrzymać zaproszenie do udziału w negocjacjach z wolnej ręki na wykonanie projektów zabudowy dla tego terenu. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 12 marca 2018 roku.

Regulamin konkurs jest dostępny na stronie internetowej www.bgkn.pl .

d28uwnc

źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytaj też: Rafał Trzaskowski: "denerwuje mnie smog, korki, szyldoza". Kim jest "złoty chłopiec" PO?

d28uwnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uwnc
Więcej tematów