Trwa ładowanie...

Zamknięto dwa oddziały szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Pacjent z koronawirusem

W niedzielę zamknięto oddział ratunkowy i oddział chorób wewnętrznych szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. U jednego z pacjentów test wykazał obecność koronawirusa. Mężczyzna został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie. Jego stan jest ciężki.

Zamknięto dwa oddziały szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Pacjent z koronawirusemŹródło: East News
du2u5d3
du2u5d3

88-letni pacjent wcześniej trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc.

- Zostały wykonane standardowe badania i w tomografii komputerowej obraz był charakterystyczny dla pacjentów z koronawirusem. Zostały pobrane testy, a wynik okazał się pozytywny – powiedział w TVN24 doktor Łukasz Tomasik, dyrektor do spraw medycznych szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mieszkaniec gminy Jabłonna w ciężkim stanie w niedzielę został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie.

Dyrekcja podkreśla, że zostały zastosowane wcześniej przygotowane procedury. Szpital od razu skontaktował się z sanepidem. Sanepid zdecydował, że SOR i oddział chorób wewnętrznych, na którym przez trzy dni leżał pacjent, muszą zostać zdezynfekowane. Oba oddziały zamknięto.

du2u5d3

- Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego informuje, iż niestety jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego na oddziale chorób wewnętrznych Nowodworskiego Centrum Medycznego. Jest to mieszkaniec gminy Jabłonna.

W związku z tym, Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną Województwa Mazowieckiego w Nowym Dworze Mazowieckim podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych oraz czasowym zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W chwili obecnej Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną Województwa Mazowieckiego podejmuje wszelkie stosowne działania - czytamy na stronie internetowej szpitala.

Koronawirus. Zagrożone funkcjonowanie szpitala

Oddziałowi chorób wewnętrznych grozi paraliż. Personel, który miał bezpośredni kontakt z zakażonym, został odesłany na 14-dniową kwarantannę. Po siedmiu dniach przejdzie testy. Jak dodał dyrektor, chodzi przede wszystkim o kilku lekarzy internistów.

- Być może sytuacja zmusi nas, że na dyżurach będzie ich zbyt mało i będziemy musieli rozwieźć pacjentów do innych szpitali. Z kolei SOR powinien być dosyć szybko zdezynfekowany i w poniedziałek wróci do normalnego funkcjonowania – powiedział lekarz.

du2u5d3

11 marca również informowaliśmy o zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowodworskim Centrum Medycznym. Wówczas w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednego z lekarzy oddział został zdezynfekowany.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Źródło: TVN 24

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

du2u5d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du2u5d3
Więcej tematów