Trwa ładowanie...

Zalany fragment Trasy AK do remontu

GDDKiA zapowiada przebudowę, która ma się zakończyć w 2015 roku

Zalany fragment Trasy AK do remontu
d22wcym
d22wcym

Prawdopodobnie za ok. 2 lata skończą się problemy z wiecznie zalewaną Trasą Armii Krajowej. Jak zapowiada Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, umowa z wykonawcą remontu zostanie podpisana być może jeszcze w czerwcu. Wykonawca będzie miał od tego momentu 27 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Oznacza to zakończenie przebudowy najpóźniej w drugiej połowie 2015 roku.

Elementem tej inwestycji będzie też budowa nowej kanalizacji, nowego odwodnienia tej drogi, co minimalizuje ryzyko powtórzenia się takiej sytuacji -zapewniła na antenie Polskiego Radia rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

W niedzielę na Trasie Armii Krajowej 10 aut zostało całkowicie zalanych wodą .

(...) w tym miejscu działa sieć kanalizacyjna zaprojektowana jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku, niedowymiarowana. Ma m.in. po prostu kanały za małej średnicy, które nie radzą sobie z usuwaniem wody. Trzeba to uwzględnić w projekcie przebudowy ulicy - powiedział Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w krótkim wywiadzie portalowi Gazeta.pl. MPWiK.

d22wcym

Zakład Oczyszczania Miasta przez dwanaście godzin usuwał skutki ulewy przy użyciu 11 zamiatarek, 3 polewaczek, a przede wszystkim 50 osób - łącznie oczyszczono ok. 100 000m2 powierzchni zanieczyszczonych dróg.

d22wcym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22wcym
Więcej tematów