Trwa ładowanie...

Żagiel Libeskinda sprzedany. Inwestor stracił miliony!

Na budowę Złotej 44 wydano około 700 mln złotych. Obiekt sprzedano za 260 mln złotych.

Żagiel Libeskinda sprzedany. Inwestor stracił miliony!
d33cpel
d33cpel

Wysoki na 192 metry budynek Złota 44, projektu Daniela Libeskinda, jest najwyższym wieżowcem o przeznaczeniu wyłącznie mieszkalnym w całej Unii Europejskiej ( zobaczcie zdjęcia z budynku ). Zbudowane w konstrukcji stalowej zwieńczenie znajduję się 228 metrów na poziomem Wisły, czyli aż 306 metrów nad poziomem morza. Ten wspaniały budynek w marcu tego roku został wystawiony na sprzedaż. Dziś już wiadomo, że nabył go amerykański fundusz nieruchomościowy Amstar. Mniejszościowym udziałowcem zostanie polska spółka BBI Development - deweloper praskiego Konesera.

Czytaj o innych kłopotach inwestora Żagla Libeskinda: Muszą oddać 250 milionów!

*Żagiel Libeskinda, na którego budowę wydano około 700 mln złotych, sprzedano za 260 mln złotych. *"Luksusowy apartamentowiec Złota 44 został oceniony jesienią zeszłego roku jako najważniejsza finansowa porażka grupy. Jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy, w tym brak finansowania ze względu na złamanie postanowień umowy, rezygnacja głównego wykonawcy oraz brak powodzenia w sprzedaży" - podano w specjalnym komunikacie wiosną tego roku.

Nowy amerykański inwestor wyłożył fundusze na dokończenie obiektu i jest większościowym udziałowcem projektu. BBI Development otrzyma mniejszościowy pakiet udziałów, który będzie formą premii deweloperskiej za realizację projektu. Stołeczny deweloper odpowiadać będzie więc za doprowadzenie tej feralnej inwestycji do finału. Luksusowy apartamentowiec nie zostanie przeprojektowany na hotel, ani na biurowiec - jak głosiły plotki. Obecnie sprzedano w budynku ok. 20 procent mieszkań. Do sprzedaży jest ok. 200 kolejnych.

d33cpel

Budowa luksusowego wieżowca ruszyła w marcu 2008

Już po paru miesiącach pojawiły się pierwsze problemy. Najpierw budowę opuścili robotnicy, następnie sąd administracyjny cofnął pozwolenie na budowę. Wiecha na szczycie wieżowca zawisła ostatecznie w lutym 2012 roku. W 2013 r. przychody dewelopera spadły do 146 mln EUR z 245 mln w 2012 r.

Żagiel Libeskinda to luksusowy apartamentowiec z 54 piętrami i 266 apartamentami. Autorem projektu jest słynny architekt Daniel Libeskind, według którego budynek ten "ma pokazać Warszawę z przeszłości i Warszawę przyszłości, oraz stanowić rezultat "zainspirowania historią Warszawy i światłem, potencjałem jaki miasto ma w sobie". Do dyspozycji mieszkańców budynku są m.in. 24 metrowy basen, sauna, centrum SPA, taras słoneczny a nawet fitness klub z salą do jogi.

d33cpel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33cpel
Więcej tematów