RegionalneWarszawaZa darmo: Wieczór Magiczny w Dużym Pokoju

Za darmo: Wieczór Magiczny w Dużym Pokoju

Czarodziejski wernisaż dwóch warszawskich grafików i koncert na Hang Casa Drum już w najbliższy piątek!

Za darmo: Wieczór Magiczny w Dużym Pokoju

Luiza Poreda razem z Krzysztofem Linnike podczas wystawy wspólnie zaprezentują "psychoaktywne, odnoszące się do przestrzeni wewnętrznych i kosmicznych, kolorowe i czarno-białe grafiki". Luiza i Krzysztof lubią pokazywać swoje prace razem, bo - jak mówią - cechują ich podobne poszukiwania, czerpią inspirację z podobnych źródeł. Efektem jest zbiór ilustracji, które pod wnikliwym spojrzeniem ukazać potrafią wielowarstwowość treści i ujęcia rzeczywistości wewnętrznej.

W zawikłanych, lecz harmonijnych i asymetrycznych kreskach Luizy i Krzysztofa można się zagubić i odnaleźć – w zależności od tego, czego się akurat pragnie i poszukuje. ****

Wernisaż rozpocznie się 15 lutego, o godzinie 19:00.

O godzinie 20:00 imprezę uświetni koncert Krzysztofa Lottiga - Air Mana, który przeniesie słuchaczy w odległe i magiczne rejony myśli, grając na Hang Caisa Drum. Wystarczy zamknąć oczy i dać się ponieść dźwiękom…

Czym jest Hang Caisa Drum? Choć może to wyglądać inaczej, Krzysiek Lottig nie gra na grillu. Instrument wykonany został na zamówienie przez jedynego na świecie wytwórcę Hang Caisa Drum. Zrobiony jest z metalu hartowanego w bardzo wysokich temperaturach. W określonych miejscach poprzez precyzyjne “wyklepanie” rozmieszczone są dźwięki o wybranych częstotliwościach. Co do korzeni, to są dwa przekazy: Pierwszy mówi o wzmiankach w Indyjskich Wedach ponad 4500 lat temu mówiących o instrumencie którego brzmienie porównywane było do ” Głosu Bogów “. Drugi – nowożytny – wzorowany na Steel drum powstaje zupełnie przypadkiem – ale trafia już w nie przypadkowe ręce. Całość daje kosmiczny wygląd i brzmienie.

★ Podczas wernisażu będzie można nabyć grafiki Luizy Poredy i Krzysztofa Linnike, a także płyty z muzyką Krzysztofa Lottiga - po okazyjnych cenach.

★ Na wydarzenie – WSTĘP WOLNY!

*★ *Pracownia Duży Pokój, ul.Koszykowa 24/12 ( MAPA ) **

…………………………………………………………………………………………………

* LUIZA POREDA*(Ur. 1980 r. w Warszawie). Ukończyła studia na Wydziale Filozofii UW (ze specjalizacją z filozofii sztuki) oraz podyplomowe studia kulturoznawcze na IKP UW. Z zawodu dziennikarka i fotografka. Zapalona podróżniczka, wieczny wędrowiec. Miłośniczka mongolskich stepów, norweskich lodowców, szkockich wzgórz, kambodżańskich uśmiechów i dzikich Karpat. Fascynatka szamanizmu i sztuki psychodelicznej.

Od 1999 roku rysuje, tworzy grafiki i maluje obrazy techniką olejną. Od dłuższego czasu skupia się na doskonaleniu technik rysowniczych – również cyfrowych. Prace Luizy inspirowane są podróżami: mentalnymi i realnymi. Zamiast zdjęć i pamiątek, ze swoich wojaży wraca z myślami i obrazami, które przenosi na papier.

Przetworzone przez świat umysłu i wyobraźni, grafiki te przedstawiają specyficzną, odrealnioną przestrzeń wzbogaconą o elementy świata widzialnego.

..........................................................................................................

KRZYSZTOF LINNIKE (Ur. 1983 r. w Warszawie) Politolog i antropolog. Grafik i ilustrator. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent POA „Nowolipki” – pracownia ceramiki artystycznej. Z wyróżnieniem ukończył podyplomowe studia menedżerskie dla twórców artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania UW.

Prowadził dwuletnie badania naukowe poświęcone kulturze duchowej ukraińskich Karpat. Zajmował się tematyką magii ludowej, a w szczególności snów i symboli sennych na terenie Bojkowszczyzny. Badania terenowe stały się inspiracją dla powstania pierwszego cyklu prac poświęconemu karpackim czarownicom.

W jego pracach widoczne jest zainteresowanie sztuką etniczną, mitologią, ikonografią i symbolizmem. Możemy doszukać się elementów pochodzących zarówno z kultury europejskiej jak również kultur obu Ameryk. Za interesujące można uznać prace inspirowane kulturą Majów i Azteków, a w szczególności podobieństwo i lekkość w odtwarzaniu charakterystycznych motywów kultur Mezoameryki.

Obraz
Obraz
Obraz
wystawawernisażśródmieście
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)