Trwa ładowanie...

Za darmo: Weekendowe warsztaty kaligrafii

Kto chce zmienić swój charakter pisma na charakter pisma…samego króla Jana III?

Za darmo: Weekendowe warsztaty kaligrafii
d3y91v0
d3y91v0

Warsztaty są adresowane nie tylko do miłośników kaligrafii, ale również do osób, które chcą, aby ich pismo odręczne stało się eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze. Organizatorzy za wzór stawiają sobie kursywę angielską, która była krojem pisma powszechnie obowiązującym w czasach Jana III.

Warsztaty mają formułę „otwartą” (nie obowiązuje rezerwacja), a ich uczestnicy sami decydują o intensywności i rodzaju wykonywanych ćwiczeń, których celem jest doskonalenie umiejętności starannego kreślenia liter o fantazyjnych kształtach.

Oto jak zapowiadają Warsztaty organizatorzy:

- Od A do Z, czyli kaligrafia bez tajemnic – zanim zasiądą Państwo przed pulpitami, udzielimy kilku cennych wskazówek, które z pewnością pomogą Państwu w krótkim czasie stać się mistrzami kaligrafii.
Podpowiemy, w jaki sposób należy trzymać obsadkę, pokażemy, jak kreśli się różnej grubości linie, przypomnimy o właściwej pozycji ciała w trakcie pisania.

d3y91v0

- W Scriptorium Villa Nova – co każdy skryba zawsze miał w zasięgu ręki, kiedy zasiadał przed pulpitem? W czasie warsztatów poznają Państwo pilnie strzeżoną przez wiele dziesiątek lat recepturę atramentu, który zwał się niegdyś inkaustem. Dlaczego gęsie pióro zasłużyło na miano najpopularniejszego przyboru do pisania? Dlaczego niektórzy skrybowie podpisywali swoje kałamarze własnym imieniem? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo, będąc w Scriptorium Villa Nova.

- Ornamentowy zawrót głowy w pracowni iluminatora – wprowadzimy Państwa w świat dawnych ozdobników tekstów. Dowiedzą się Państwo, co to jest bordiura, rubryka, iluminacja, ornament. Podpowiemy Państwu, jak można je wykorzystać w tekście, aby zadziwiał on swoją kunsztownością i artyzmem.

Również dla dzieci przygotowano atrakcje:

* - Kaligrafia –* (nie)zapomniana sztuka – czy KALIGRAFIA rzeczywiście oznacza tylko sztukę pięknego pisania? A może jest to również „sztuka cierpliwości”? O prawdziwości tej tezy dzieci będą mogły same się przekonać kreśląc małe i duże litery na kartach do ćwiczeń, oczywiście w stylu pisma angielskiego.

* - Skrzydlate stwory w pałacu w Wilanowie* – wystarczy poprawić tuszem zarysy skrzydlatych potworów, pokolorować je, a w mgnieniu oka staną się one jeszcze straszniejsze...

d3y91v0

Termin Warsztatów: od maja do września; w weekendy w godz. 13.00-17.00 oraz w środy w godz. 12.00-18.00.
Koszt: bilet wstępu do parku (5 zł – bilet normalny, 3 zł – bilet ulgowy)

d3y91v0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y91v0
Więcej tematów