Trwa ładowanie...

Za darmo: VIII Ursynowskie Dyktando

Zmierz się z tekstem naszpikowanym językowymi smaczkami, przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską

Za darmo: VIII Ursynowskie Dyktando
d3w46u9
d3w46u9

Ruszyły zapisy na VIII Ursynowskie Dyktando, które odbędzie się 17 listopada br. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczykaoraz doc. dr Grażynę Majkowską. Zapisy do udziału w Dyktandzie trwają do 14 listopada. Udział bezpłatny!

Coroczne dyktanda cieszą się coraz większym zainteresowaniem: w siódmej edycji wzięło udział prawie 250 uczestników. * Organizatorzy zapraszają do udziału w dyktandzie wszystkich chętnych, bez względu na wiek, wykształcenie i wykonywany zawód*, interesujących się piękną polszczyzną, jej prawidłową pisownią. Wyjątkiem są osoby, które zawodowo zajmują się ortografią języka polskiego, w szczególności korektorzy i nauczyciele języka polskiego.

Od 2012 r. Ursynowskie Dyktando nosi imię wybitnego mieszkańca Ursynowa Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego – dziennikarza, językoznawcy, publicysty, krytyka muzycznego, popularyzatora poprawnej polszczyzny. Jego postać na trwałe wpisała się w historię Ursynowa: był twórcą pierwszego w Polsce tygodnika lokalnego „Pasmo”, był zaangażowany w utworzenie pierwszej w Polsce eksperymentalnej telewizji kablowej „Ursynat”, współtworzył Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

d3w46u9

Zapisy do udziału w Dyktandzie są przyjmowane do 14 listopada 2013 r. lub do wyczerpania limitu miejsc:

- telefoniczniepod nr (022) 545 71 43 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00),
- pocztą elektronicznąna adres: promocja@ursynow.pl
- osobiściew siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61, pok. 238 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00).

W VIII Ursynowskim Dyktandzie zostaną wyłonieni laureaci w następujących kategoriach: „Open” (wszyscy uczestnicy Dyktanda), „Juniorzy” (roczniki 1994-1999), „Młodziki” (roczniki 2000 i młodsi) oraz „VIP” (osoby imiennie zaproszone do Dyktanda przez Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy).

Więcej informacji o Dyktandzie można znaleźć TUTAJ.

d3w46u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w46u9
Więcej tematów