Trwa ładowanie...

Za darmo: Szmulki od Konesera [SPACER]

Posłuchajcie o tym, jak w kilka minut upić dzielnicę i spieniężyć starą lokomotywę na skupie złomu. Dowiedzcie się, czy Karwowski budował również na Szmulkach i gdzie mieszkałaby Fiona, gdyby Shreka kręcono na Szmulowiźnie

Za darmo: Szmulki od Konesera [SPACER]
d265tao
d265tao

W niedzielę 14 grudnia 2014 roku odbędzie się spacer po zakamarkach prawobrzeżnej Warszawy. Tym razem będzie okazja, aby lepiej poznać Szmulowiznę. Tą egzotyczną nazwą określa się charakterystyczny praski półwysep z trzech stron otoczony torami kolejowymi.

Niektórzy twierdzą, że nazwa Szmulowizna wzięła się od szmuglowania czy też innych działań niezgodnych z prawem, ale zgodnych z obiegową opinią o tym miejscu. Podczas wycieczki będziecie mieli okazję sprawdzić, ile prawdy jest w tej opinii i skąd naprawdę wzięła się ta nazwa. Dowiecie się także, jak dziś wyglądają Szmulki i jakie relikty przedwojennej Pragi można tam spotkać.

d265tao

- Tym razem zwiedzimy mało znaną dzielnicę warszawskiej Pragi Północ - Szmulki. Dzielnica o dość egzotycznej nazwie, kojarzona kiedyś z biedą i alkoholizmem. Ile w tej opinii jest prawdy i czemu Szmulowizna zawdzięcza swoją oryginalną nazwę przekonamy się już w najbliższa niedzielę podczas spaceru "Szmulki od Konesera" - opowiadają Wawalove.pl organizatorzy spaceru* Sylwia Pełka i Tomasz Głogosz z portalu "Gdzie na weekend"*.

Czego się dowiecie?

Podczas tego spaceru będzie okazja, aby posłuchać o tym, jak w kilka minut upić dzielnicę i spieniężyć starą lokomotywę na skupie złomu, czy Karwowski budował również na Szmulkach, gdzie mieszkałaby Fiona, gdyby Shreka kręcono na Szmulowiźnie, gdzie parkował mobilny żłobek i która praska fabryka produkowała głównie strajki. Posłuchacie też o tym, dlaczego filantropi powinni strzec się rowerów oraz czy
wytwarzanie farb i kondensatorów może iść w parze z produkcją makaronu. Spacer poprowadzi przewodnik miejski Rafał Dąbrowiecki, twórca serwisu "Butem po Wawie".

Kiedy: 14 grudnia (niedziela) 2014 r., godz. 12:00
Gdzie: ul. Ząbkowska, przed wejściem na teren Konesera

Spacer odbywa się na zasadzie Free Tour, czyli dowolnego napiwku na koniec.

d265tao

Każdy, kto chce wziąć udział w tym spacerze, powinien wysłać maila na adres info@gdzienaweekend.pl.


d265tao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d265tao
Więcej tematów