Trwa ładowanie...

Za darmo: Szczepienia przeciw grypie

W okresie od 1 września do 7 października na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już 53 690 osób.

Za darmo: Szczepienia przeciw grypie
d3paroh
d3paroh

Już 28 października 2015 r., mieszkańcy Warszawy będą mieli kolejną szansę wzięcia udziału w akcji bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Bezpłatne szczepienia odbędą się w godz. 9.00 do 12.00 (lub do wyczerpania dawek) w Centrum Medycznym Przy Parku przy ulicy Bitwy Warszawskiego 1920 r. nr 18.

Wirus grypy może m.in. zaostrzać objawy poważnych chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu, niezwykle istotne jest uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest profilaktyka tej choroby, poprzez poddawanie się szczepieniom ochronnym. Są one wskazane przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom, kobietom w ciąży oraz dzieciom i osobom starszym. W województwie mazowieckim w okresie od 1 września do 7 października na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już 53 690 osób.

Grypa może doprowadzić do wystąpienia niebezpiecznych powikłań, a nawet śmierci. Skuteczność, którą zapewnia szczepionka wynosi ok. 70-80 proc. Jest to najbardziej efektywna, a przy tym bezpieczna i tania metoda zapobiegania zakażeniu wirusem.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami.

d3paroh

Przeczytajcie też: Trwa moda na Veturilo

d3paroh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3paroh
Więcej tematów