Trwa ładowanie...

Za darmo: Święto Wisły już 12 maja!

VI edycja Święta Wisły odbywa się pod hasłem: Pedałuj i Płyń

Za darmo: Święto Wisły już 12 maja!
d28uwnc
d28uwnc

„Święto Wisły" to wielka wodna impreza na Wiśle organizowana przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Głównym celem "Święta Wisły" jest promocja wszelkich form aktywności wodnej.

Chcemy udowodnić, że nabrzeże rzeki to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. To dobra okazja do środowiskowej integracji klubów wodniackich - ich promocji i aktywizacji. W trakcie trwania pokazów na lądzie i wodzie spływać będą na miejsce tegorocznego "Święta Wisły" jednostki z całego dorzecza Wisły. Na pokładach RIB-ów i łodzi motorowych mieszkańcy Warszawy będą mogli odbywać krótkie rejsy po Wiśle, zaś na zorganizowane grupy, a także całe rodziny czekają spływy kajakowe.

Mnóstwo atrakcji czeka uczestników również na lądzie - koncerty, wystawy i prezentacje polskich regionów turystycznych, sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, specjalności harcerskich, konkursy dla dzieci i dorosłych, małpi gaj i ogrody zabaw dla dzieci, siatkówka plażowa oraz inne zabawy i gry terenowe.

d28uwnc

Pedałuj i Płyń - skąd takie hasło? Ruszyła realizacja projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” (bike & sail) – etap I” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Hasłem Pedałuj i Płyń organizatorzy zachęcają do wypoczynku w plenerze wszystkich, dla których sport nie ogranicza się do widowisk telewizyjnych. Takich osób jest dużo: wodniaków, cyklistów biegaczy, chodziarzy, wędkarzy, siatkarzy, piłkarzy i wielu, wielu innych takich, którzy lubią zarówno poćwiczyć i pograć, choć nie zawsze muszą być mistrzami świata.* Każdy może się czuć zaproszony do gier i zabaw pod szerokim niebem warszawskiej Wisły*.

d28uwnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uwnc
Więcej tematów