Za darmo: spektakl dla zasmuconych pożarem mostu Łazienkowskiego
Zwariowany Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na wodewil warszawski
24.03.2015 14:28
Tym razem na scenie pojawi się piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Usłyszeć będzie można kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru „Wodewil Warszawski” w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia odbędzie się w Okęckiej Sali Widowiskowej. Wstęp wolny.
Przeczytajcie też: Dotknij Teatru 2015. Bezpłatne warsztaty z aktorami Teatru Ateneum
- Mam nadzieję, że nasze widowisko pozwala spojrzeć na Warszawę, jej problemy, historię i specyfikę, z dystansem. Odkopując zapomniane nuty i teksty pokochaliśmy stolicę na nowo. To trochę zabawne uczucie, ale kiedy posłucha się tych piosenek, nasze „wielkie” problemy takie jak spalony most, zalane tunele i kolorowe doniczki wydają się błahe – powiedział Wawalove.pl Sławek Narloch, Dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
„Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia, to muzyczna opowieść o Warszawie przedwojennej i współczesnej. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy opowiedzieć, o tym, jak my widzimy to miasto. Co nas w nim fascynuje i może trochę przeszkadza. Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie”.
Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.
"Wodewil Warszawski” został zaproszony na lipcowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie – prestiżową imprezę, gdzie prezentują się najlepsze z całego świata teatry tego gatunku.
Teatr Pijana Sypialnia, to grupa młodych aktorów, którzy artystycznych inspiracji szukają w muzyce i literaturze, do których dzisiaj już się nie zagląda. Staszek Dembski: Pamiętajcie o haśle, które towarzyszy naszym występom: Nie przychodźcie w ciasnych garniturach. Lepiej weźcie dobry humor.
Choreografia: Izabela Massalska
Szef muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski