Trwa ładowanie...

Za darmo: Spacery z Saskim 2018

Zobaczcie nieistniejący już Pałac Saski i poznajcie jego mieszkańców

Za darmo: Spacery z Saskim 2018
do58x23
do58x23

Już w sobotę stowarzyszenie Saski 2018 i Park Miniatur zapraszają na kolejne bezpłatne spacery po Ogrodzie Saskim oraz na oglądanie makiety pałacu Saskiego i rozmowy o tym, jak ona powstawała.

**Usłyszycie też o tym, gdzie balowali Napoleon i Casanova, o tym, jak budować bez kantów, o wędrującym pomniku, o prowincjuszu Antosiu, co zasmakował w urokach nocnego życia i o tym, który z wielkich kompozytorów został obdarowany przez cara

brylantowym pierścieniem. Opowiadać będą renomowani przewodnicy warszawscy.**

do58x23

Spacerowicze odwiedzą także nieistniejący już Pałac Saski , przeniosą się w wiek XIX, by zapukać do drzwi jego mieszkańców: arystokracji, lekarzy, artystów. Odwiedzą fabrykę perfum i salon mody, usłyszą historie skradzionego zegara i niesfornego prosiaka, który napędził strachu pałacowym wyżłom…

Spacery rozpoczynają się o godz. 17:00, 18:00 i 20:00. Udział może wziąć każdy – wstęp wolny, zbiórki przy miniaturze Pałacu Saskiego, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza.

Na spacerowiczów czekać będą dodatkowe atrakcje: każdy dostanie pamiątkową pocztówkę z pałacem Saskim. Każdy będzie mógł się także sfotografować z tabliczką „Popieram”. Zdjęcia trafią do galerii popierających odbudowę pałacu Saskiego na stronie www.saski2018.pl.

do58x23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do58x23
Więcej tematów