Trwa ładowanie...

Za darmo: Solidarni z Białorusią

W tym roku na scenie na Krakowskim Przedmieściu wystąpią m.in. Strachy na Lachy, Izrael, Vienio i Muniek Staszczyk

Za darmo: Solidarni z Białorusią
d2cr39m
d2cr39m

Jak co roku w Warszawie odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią". Polscy i białoruscy artyści sceny alternatywnej połączą siły na jednym koncercie, by kolejny raz pokazać swój sprzeciw dla sytuacji politycznej na Białorusi. W tym roku koncert odbędzie się 21 kwietnia, w niedzielę na Krakowskim Przedmieściu przy Hotelu Bristol. Start o godzinie 19:00, wstęp jak zwykle wolny.

Kto zagra w tym roku? Na scenie "Solidarnych z Białorusią" zobaczymy Strachy na Lachy, Izrael, Vienia, Muńka Staszczyka, Lavona Volskiego i Krambambulę, Dzieciuki ora kilkoro gości, znanych osób świata polityki i kultury, zarówno polskiej jak i białoruskiej, którzy opowiedzą o
na Białorusi.

Poza koncertem w Warszawie 20 kwietnia o godzinie 20.00 w Kinie Atlantic odbędzie się pokaz filmowy. Wieczór rozpocznie się od projekcji filmu „Żywie Biełaruś!” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, który przedstawia historię młodego muzyka oraz działacza opozycyjnego, przymusowo wcielonego do wojska za krytykę systemu.

d2cr39m

Po pokazie rozpocznie się dyskusja na temat obecnej sytuacji na Białorusi oraz poszanowania praw człowieka. Udział w niej wezmą żony białoruskich opozycjonistów: Marina Adamowicz (żona kandydata na prezydenta w 2010 roku), Katarzyna Autochowicz (córka Mikołaja Autochowicza więźnia sumienia), Natalia Pinchuk (żona Aleksandra Bialackiego), Nasta Daszkiewicz (żona Dzmitrija Daszkiewicza, przewodniczącego Młodego Frontu). Dyskusję poprowadzi Justyna Dżbik, dziennikarka Programu Czwartego Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Spotkanie będzie tłumaczone na zarówno na język polski jak i białoruski. Na pokazie pojawi się również wykonawca głównej roli Dzymitry Vinsent Papko.

d2cr39m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cr39m
Więcej tematów