Trwa ładowanie...

Za darmo: przegląd filmów Andrzeja Wajdy

Reżyser osobiście rozpocznie i zakończy przegląd!

Za darmo: przegląd filmów Andrzeja Wajdy
d3p50go
d3p50go

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaprasza na przegląd filmów wybitnego polskiego reżysera i scenarzysty Andrzeja Wajdy. Projekcje filmów będzie można oglądać od 16 do 22 września, zawsze o godzinie 20.00 ( wyjątkiem jest tylko 16 września, gdy seans rozpocznie się o 18.30) w siedzibie Fortu. Przeglądowi będą towarzyszyć spotkania z reżyserem oraz aktorami. Wstęp na przegląd jest bezpłatny.

Andrzeja Wajdy chyba nie trzeba przedstawiać. Zekranizował kilkanaście dzieł literatury polskiej. Jest też inicjatorem tzw. polskiej szkoły filmowej, rozprawiającej się z trudną przeszłością II wojny światowej. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Jest laureatem Oscara, Złotej Palmy oraz Złotego Niedźwiedzia. __

Wieczory filmowe rozpocznie projekcja Panien z Wilka (16.09), następnie kolejno będzie można zobaczyć: Człowiek z marmuru (17.09), Danton (18.09), Dyrygent (19.09), Korczak (20.09) oraz Bez Znieczulenia (21.09), cały przegląd zamknie Człowiek z żelaza (22.09).

Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje posłuchać reżysera oraz aktorów występujących w jego filmach. Podczas projekcji Człowieka z marmuru zagoszczą Jerzy Radziwiłowicz i Krystyna Zachwatowicz, Andrzej Seweryn odwiedzi Fort przed filmem Dyrygent, Krystyna Janda podczas Człowieka z żelaza, Joanna Olczak-Ronikier, autorka biografii o Korczaku będzie obecna 20 września. Sam reżyser rozpocznie i zakończy przegląd.

d3p50go

Przez cały czas trwania przeglądu poza filmami, będzie można obejrzeć wystawę fotografii Piotra Bujnowicza – osobistego fotografa reżysera. Zdjęcia przedstawiają Andrzeja Wajdę podczas pracy przy najważniejszych jego filmach. W sugestywny sposób oddają atmosferę warsztatu pracy reżysera.

Pokaz filmów odbędzie się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego przy ul. Czarnieckiego 51.

Po szczegółowy opis programu zapraszamy na tę STRONĘ .

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
ul. Czarnieckiego 51

d3p50go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p50go
Więcej tematów