Trwa ładowanie...

Za darmo: Powiślenia 2013

Zwiedzanie pokoju papieskiego, targowisko, dancing międzypokoleniowy, gra miejska, koncert muzyki Chopina, zwiedzanie BUW-u i... darmowe przycinanie grzywki. Festiwal Powiślenia jest tak różnorodny, jak różni są mieszkańcy tej części Warszawy!

Za darmo: Powiślenia 2013
d7dqk67
d7dqk67

Powiślenia to sąsiedzki, międzypokoleniowy, międzykulturowy, interdyscyplinarny Festiwal na warszawskim Powiślu, tworzony przez mieszkańców dla mieszkańców. Festiwal Powiślenia ma już 5 lat - rozwija się, zmienia - podobnie oblicze Powiśla. Partnersko i po sąsiedzku - w tym nasza wyjątkowość i siła. Siła wszystkich kilkudziesięciu współorganizatorów, współtworzących na co dzień krajobraz i klimat tej części Warszawy - mówią organizatorzy -Tworzymy Powiślenia, by dzielić się pozytywną energią. Snując powiślańskie opowieści, oddać domową atmosferę, jaka panuje w samym sercu stolicy.

Powiślenia to m.in. spotkania sąsiedzkie, koncerty, pokazy filmowe, pikniki, happeningi, wystawy, wspólnne biesiadowanie, spektakle teatralne, pokazy naukowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty artystyczne, modowe i kulinarne.Festiwal współtworzony jest przez ponad 30 partnerów - instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i miejsc
prywatnych. Na jego program składa się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym i sportowo-edukacyjnym. Odbędą się one jednego dnia, w sobotę 14 września, od rana do późnych godzin nocnych, na terenie całego Powiśla.

Pierwsza edycja Powiśleń odbyła się w 2009 roku. Kolejna edycja miała miejsce we wrześniu 2010 roku. Oddolna inicjatywa mieszkańców i instytucji zlokalizowanych na warszawskim Powiślu spotkała się z niezwykle przyjaznym odbiorem uczestników a także z dużym zainteresowaniem mediów, wpisując się na stałe do kalendhttp://admin.wawalove.pl/Redakcja/CreateNewArticlearza wydarzeń kulturalnych stolicy oraz zdobywając tytuł Najlepszej Warszawskiej Inicjatywy Pozarządowej 2010 roku w kategorii projekty interdyscyplinarne.***__*

Zabierzcie więc na festiwal kogo chcecie, rodziny i dzieci, przyjaciół i znajomków, babcie i wnuczęta, ukochanych i ukochane. W programie każdy znajdzie coś dla siebie! - mówią organizatorzy. Na wszystkie wydarzenia Powiśleń – jak co roku – wstęp jest bezpłatny.

d7dqk67
d7dqk67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7dqk67
Więcej tematów