Trwa ładowanie...

Za darmo: Porady prawne w Sądzie Okręgowym. Szczególnie dla kobiet i seniorów

Od 20 do 26 lutego trwa coroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Za darmo: Porady prawne w Sądzie Okręgowym. Szczególnie dla kobiet i seniorów
d124ove
d124ove

W siedzibie Sądu Okręgowego w Warszawie przy al. "Solidarności" 127, w godz. 9 - 15 osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły w skorzystać z darmowych porad, których udzielać będą adwokaci oraz pracownicy Centrum Praw Kobiet. - W szczególności na konsultacje zapraszamy kobiety i seniorów - zachęcają pracownicy SO w Warszawie.

Jak mówiła w czwartek rzeczniczka SO Ewa Leszczyńska-Furtak, w ten sposób Sąd Okręgowy w Warszawie oraz Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zaangażował się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Dodała, że sąd robi to wobec potrzeby wynikającej z niskiej świadomości prawnej społeczeństwa. - W tym roku wiele uwagi poświęcamy sprawom przemocy doświadczanej przez kobiety oraz sytuacji seniorów - podkreśliła.

W sądowym punkcie darmowych porad spotkać można także adwokatów oraz Annę Żuraw z Centrum Praw Kobiet. Jak powiedziała, jej organizacja po raz pierwszy uczestniczy w tej akcji, która jej zdaniem jest bardzo potrzebna.

- Świadomość prawna w społeczeństwie nie jest wysoka i zdarzają się sytuacje takie jak ta, gdy pewną starszą kobietę spod Warszawy przywieziono do stolicy pod pretekstem podpisania z nią umowy o pracę. Okazało się, że zamiast tego podpisała dwie umowy pożyczki po 10 tys. zł. Odkręcanie sprawy zajęło mnóstwo czasu i zachodu, a gdyby ta pani miała lepszą świadomość prawną, w ogóle by do tego nie doszło - mówił rzecznik Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Michał Fertak.

d124ove

Jak podkreślił, dni takie jak ten, a także inne - jak Dzień Edukacji Prawnej czy Dzień Seniora - to dobre okazje, by pomóc potrzebującym w życiowych sprawach. Sędzia Leszczyńska-Furtak dodała, że istnieje pomysł, by w akcję włączyli się sędziowie w stanie spoczynku, którzy mogliby spotykać się z seniorami i w przystępny sposób tłumaczyć im ważne sprawy. - Nawiązaliśmy w tej sprawie współpracę z Uniwersytetami Trzeciego Wieku - dodała.

Od 20 do 26 lutego trwa coroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W jego ramach w kraju bezpłatnych porad udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści. Szczegółowe informacje o adresach i godzinach dyżurów w różnych miejscach kraju są dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Informacje o możliwościach uzyskania pomocy materialnej i niematerialnej finansowanej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej są dostępne pod tym adresem .

d124ove
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d124ove
Więcej tematów