Trwa ładowanie...

Za darmo: Mity Afryki - warsztaty komiksowe

Zapisy już ruszyły!

Za darmo: Mity Afryki - warsztaty komiksowe
d49xt2e
d49xt2e

Polecamy te zajęcia wszystkim, którzy chcą przenieść się w świat afrykańskich mitów i legend - odkrywać jak ponadczasowe prawdy znajdują odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu i wyrażają się w tak nowoczesnej sztuce jaką jest komiks.

Mity, wierzenia, legendy są podstawą tożsamości kulturowej wszystkich cywilizacji. Mitologie afrykańskie są mało znane w Europie, choć ich znaczenie kulturowe dorównuje znaczeniu znanych nam mitologii: greckiej i rzymskiej a przesłanie jest również ponadczasowe. Zagłębienie się w mityczny świat afrykańskich bóstw i wierzeń pozwala inaczej spojrzeć na kulturę afrykańską. Te mity i legendy zostaną zilustrowane w ramach warsztatów komiksowych.

Zestawienie starych prawd życiowych zawartych w wierzeniach afrykańskich z aktualnym, europejskim systemem wartości stwarza platformę do międzykulturowego dialogu.

d49xt2e

W ramach projektu odbywają się też warsztaty teatralne. Spektakle zostaną wystawione w czerwcu 2014 w Staromiejskim Domu Kultury oraz jako wydarzenie towarzyszące Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera.

Warsztaty komiksowe odbędą sie w dniach 22-23 luty 2014 r. w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2).

Kontakt, zapisy:Paulina Zając, pzajac@sdk.pl, tel. 22 831 23 75 w. 141

Więcej informacji: sdk.waw.pl

d49xt2e
d49xt2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49xt2e
Więcej tematów