Trwa ładowanie...

ZA DARMO: Międzynarodowy Dzień Animacji

Trzy wieczory filmowe w trzech miejscach w Warszawie!

ZA DARMO: Międzynarodowy Dzień Animacji
dcnzr2d
dcnzr2d

Od ponad dekady Międzynarodowe Stowarzyszenie Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d'Animation - ASIFA) organizuje 28 października Międzynarodowy Dzień Animacji (MDA). Data ta upamiętnia pierwszy publiczny pokaz animacji Emile Reynauda zwany „Theatre Optique”, który odbył się w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu.

Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty z twórcami tej przeżywającej aktualnie swój renesans, sztuki. Koordynacją obchodów zajmuje się ASIFA we współpracy z narodowymi grupami - w tym także z grupą ASIFA Poland.

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Dnia Animacji ASIFA Poland przygotowała program najciekawszych polskich animacji z lat 2011-2012, wśród których będzie można zobaczyć m.in. najnowsze filmy Zbigniewa Czapli, Adeli Karczmarek, Alicji Jodko, Marty Pajek, Wioli Sowy i wielu innych twórców. Program zostanie zaprezentowany na pokazach w krajach partnerskich – m.in. w Argentynie, Chinach, Japonii, Korei, Portugalii i w kilku miastach USA. Z kolei polscy widzowie oprócz tego pokazu zobaczą także specjalne zestawy filmów prezentujące najciekawsze animacje z krajów partnerskich. Pokazy odbędą się w Bydgoszczy (Kino Orzeł), Gdańsku (Teatr Wybrzeże, Kino Kameralne), Krakowie (CK Rotunda i Kinoteatr Wrzos), Łodzi (Kino Se-ma-for), Warszawie (Ukryte Miasto, Kino Muranów i Kultura) oraz Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe). Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Animacji będzie celebrowany w Polsce przez dziesięć dni (22-31 października). Szczegółowy program pokazów można znaleźć na stronie asifapoland.pl.

Program:

Ukryte Miasto, ul. Noakowskiego16 (w podwórzu kamienicy) - wstęp bezpłatny
27.10.2012 (sobota), godz. 18.00 - Bośnia i Hercegowina - Szczegóły

dcnzr2d

Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5 (przy pl. Bankowym) - wstęp bezpłatny
28.10.2012 (niedziela), godz. 18.00 - ASIFA Poland - Szczegóły

Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23 - wstęp bezpłatny
29.10.2012 (poniedziałek), godz. 18.00 - USA Atlanta + Warszawa - Szczegóły

dcnzr2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcnzr2d
Więcej tematów