Trwa ładowanie...

Za darmo: kryminalna gra miejska "Tajemnica skrytki"

Gra będzie głównym wydarzeniem podczas "Przystanku Niepodległość".

Za darmo: kryminalna gra miejska "Tajemnica skrytki"
d37lvoo
d37lvoo

Kryminalna gra miejska „Tajemnica skrytki”, przeznaczona dla uczestników w każdym wieku, będzie głównym wydarzeniem podczas Przystanku Niepodległość 11 listopada. Przystanek to adresowany do wszystkich cykl imprez, które od 2006 roku Muzeum Historii Polski przygotowuje w Warszawie w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Dla dzieci (w wieku 5-12 lat) organizatorzy przygotowali przedstawienie pt. „O Wicku, co Warszawę ocalił i śmierć pokonał” będące adaptacją baśni Kornela Makuszyńskiego. Historia osadzona jest w realiach wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Bohaterem jest Wicek, warszawski sierota, który kocha swoje miasto i ojczyznę, a dzięki własnej uczciwości i dobroci otrzymuje dar walki ze śmiercią. Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne.

Kolejną propozycją tegorocznego Przystanku Niepodległość będzie możliwość zwiedzenia wystawy „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność”. Ekspozycja, na którą wstęp 11 listopada będzie bezpłatny, przenosi zwiedzających do polskich miast XIX i początku XX wieku.

Jedną z atrakcji będzie także „Bostonka” – przedwojenna ręczna maszyna drukarska znajdująca się w zbiorach Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Uczestnicy Przystanku Niepodległość oraz zwiedzający wystawę w BUW będą mogli zobaczyć jak działa maszyna i dostać reprint pierwszego polskiego banknotu - 100 marek polskich, który wydrukowała PWPW w 1919 roku. Za pomocą „Bostonki” reprinty zostaną ozdobione okolicznościowym drukiem i unikalnym numerem.
Jak co roku na wszystkie wydarzenia 10. Przystanku Niepodległość jest wstęp wolny.

d37lvoo

Miejsce:
• Gra kryminalna: przestrzeń miejska, START o pełnych godzinach między 11.00 a 15.00 (po rejestracji).
• Przedstawienia w godzinach 11.00, 13.30, 16.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, sala 316, I piętro).
UWAGA: Obowiązują zapisy na przedstawienia i grę od 2 listopada: oferta.edu@muzhp.pl, tel. 22 211 90 47.
• Wystawa „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność” oraz pokaz pracy „Bostonki” - ręcznej maszyny drukującej reprinty, w godzinach 11.00-17.00, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (ul. Dobra 56/66, sala wystawowa, parter).

Termin: 11 listopada 2015 r. (środa), godz. 10.00-18.00, Wstęp wolny.

d37lvoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37lvoo
Więcej tematów