Trwa ładowanie...

Za darmo: koncert grupy Pod Budą

Znani są z piosenek „Bardzo smutna piosenka retro”, „Tokszoł” czy „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”. Zespół Andrzeja Sikorowskiego wystąpi na bezpłatnym koncercie w Multikinie Ursynów

Za darmo: koncert grupy Pod Budą
dh1t60j
dh1t60j

Grupa Pod Budą wystąpi za darmo w Multikinie Ursynów!Andrzej Sikorowski, Anna Treter, Marek Tomczyk, Andrzej Żurek oraz gościnnie: Adam Niedzielin i Wojciech Fedkowicz zagrają koncert we wtorek, 15 października, o godzinie 19:00 w sali kinowej numer 7. Żeby dostać się na koncert, trzeba tylko odebrać wcześniej bezpłatną wejściówkę.

Bezpłatne karty wstępu (po 2 na osobę) będą wydawane w holu głównym Urzędu Dzielnicy Ursynów w dniach: 11 października (piątek) w godzinach 17:00 do 19:00, 14 października (poniedziałek) w godzinach 8:00 do 17:00 w Multikinie na godzinę przed koncertem oraz w konkursie na Facebooku organizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Krakowski zespół od lat cieszy się wielką popularnością, czego zasługą są zapewne niebanalne teksty i łatwo wpadające w ucho melodie. Grupa Pod Budą, której twórczość zaliczana jest do gatunku poezji śpiewanej, istnieje już ponad 30 lat. Po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności ze swoim autorskim programem latem 1977 roku na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu. Zespół koncertował prawie w całej Europie oraz za oceanem – w Kanadzie i USA. Brali udział w wielu festiwalach, gdzie wielokrotnie byli nagradzani. Lider Pod Budą, Andrzej Sikorowski – określany mianem „barda z gitarą” – jest autorem tekstów piosenek, a do wielu z nich skomponował także muzykę. Grupa ma na swym koncie kilkanaście płyt, nagrała także wiele programów telewizyjnych, recitali i teledysków.

dh1t60j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1t60j
Więcej tematów