Trwa ładowanie...

Za darmo: Komiksowa Warszawa w Cudach na Kiju

Nie wstydź się czytania! Już 28 sierpnia o godzinie 15.00 rozpocznie się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów

Za darmo: Komiksowa Warszawa w Cudach na Kiju
d1pgejo
d1pgejo

Czy czytanie komiksów to dziecinada? Czy wszystkie komiksy są dla dzieci? O tym, że komiksy czytają (i kochają) zarówno dzieci, jak i dorośli będzie można przekonać się już 28 sierpnia!

Ideą akcji jest wyjście z komiksem „w miasto". Na ten niecodzienny pomysł wpadli Brian Heater i Sarah Morean. To dzięki nim dziś ludzie na całym świecie manifestują, że czytają komiksy!

Organizatorzy imprezy wierzą, że nikt czytania się nie wstydzi, dlatego zapraszają do wspólnej lektury komiksów. Na spotkanie można przyjść ze swoimi ulubionymi komiksami, można również skorzystać z obszernej biblioteczki, która będzie znajdować się na miejscu.

Organizatorzy zapewniają, że dla każdego znajdzie się coś do poczytania. Prócz wspólnej lektury odbędą się również spotkania z najbardziej znanymi autorami rysunkowych opowieści. W programie spotkania m.in. z:

d1pgejo

-Piotrem Nowackim i Norbertem Rybarczykiem autorami komiksu dla dzieci „Detektyw Miś Zbyś na tropie"

-Dennisem Wojdą, autorem powieści graficznej „566 kadrów"

-Michałem „Śledziem" Śledzińskim, twórcą wielu kultowych komiksów, wśród których jest „Osiedle Swoboda", czy też najnowszy „Czerwony Pingwin"

-Przemysławem „Trustem" Truścińskim, twórcą polskich komiksów reportażowych (m.in. „Gazeta Wyborcza" i „Pani")

d1pgejo

To prawdziwa gratka dla miłośników komiksu! Dzieła wszystkich autorów, z którymi odbędą się spotkania będzie można zakupić na miejscu.

Impreza zakończy się Bitwą Komiksową! Zachęcamy do zabrania komisów w plener i publicznego ich czytania!

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów jest obchodzony 28 sierpnia, czyli w dzień urodzin Jacka Kirby'ego współtwórcy takich legendarnych postaci jak Hulk, X-Meni, Thor czy Iron Man.

d1pgejo

Cuda na Kiju Nowy Świat 6/12 [MAPA]*Wstęp wolny!*

d1pgejo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pgejo
Więcej tematów