Trwa ładowanie...

Za darmo: Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich [ZDJĘCIA i WIDEO]

Za darmo: Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich [ZDJĘCIA i WIDEO]
d4fwses
d4fwses

Szczęk mieczy, tasaków i padających na ziemię przeciwników. Okrzyki zwycięzców i sportowa złość pokonanych - to Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich, gdzie rywalizują ze sobą sportowcy odziani w średniowieczne zbroje, walczący o zwycięstwo, prestiż i miejsce w jednej z najsilniejszych na świecie Reprezentacji Narodowych. Wszystko to będzie można zobaczyć *15 marca na Hali Gier Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. *

To już trzecia edycja cyklu turniejów ligowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich. Finałem sezonu 2013/2014 będzie warszawski turniej, który otrzymał honorowy patronat Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany Rafała Miastowskiego, JM Rektora AWF prof. n.zw. dr hab. Andrzeja Mastalerza oraz Prezesa Polskiego Związku Szermierczego Adama Konopki.

d4fwses

Sportowe Walki Rycerskie to dyscyplina, która rozwija się bardzo szybko nie tylko w Polsce, ale także w krajach nie związanych z historią średniowiecznej Europy jak Nowa Zelandia, USA czy Japonia. To sport walki uprawiany przez zawodników w historycznie autentycznych zbrojach, walczących bronią wzorowaną na tej sprzed kilkuset lat. Rycerze rywalizują ze sobą w kilku konkurencjach bojowych, tak więc podczas zawodów będzie można zobaczyć techniczne pojedynki 1vs1 mężczyzn i kobiet, grupowe walki 16vs16 i najbardziej efektowne starcia 5vs5.

Tegoroczna edycja Finału Polskiej Ligi Walk Rycerskich zostanie uświetniona uczestnictwem zaprzyjaźnionych drużyn - przyjadą zawodnicy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy, Szwecji i Finlandii. Widzowie więc będą mogli zobaczyć, jaki poziom prezentują polscy rycerze na tle ekip z innych krajów. Będzie to ostatni test przed Mistrzostwami Świata IMCF, które odbędą się w pierwszych dniach maja w Hiszpanii, gdzie Polacy będą walczyć o najwyższe miejsca na podium.

Zapraszamy wszystkich na Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2013/2014, na Warszawski AWF (ul. Marymoncka 34) 15 marca 2014 roku (godz 10-20). Wstęp wolny!

link do wydarzenia

Program Turnieju:

godz. 10:00-13:00. Walki 1vs1 Kategorie: Miecz Tarcza, Miecz Długi, Broń Drzewcowa - mężczyźni i kobiety (osobne turnieje)

d4fwses

godz 13:00. Oficjalne rozpoczęcie Fianału PLWR z prezentacją drużyn w nim występujących, w czasie którego dojdzie do podpisania porozumienia o współpracy środowisk zajmujących się walką bronią białą w Polsce, pod auspicjami Polskiego Związku Szermierczego.

godz. 13:30: Turniej 16vs16

godz. 15:00-20:00 Turniej Walk 5vs5

godz 20:00 Zakończenie Turnieju, wręczenie nagród i prezentacja Hetmanów Polowych, którzy w 2014r. poprowadzą Rycerską Kadrę Narodową do walki o złote medale Mistrzostw Świata

d4fwses
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwses
Więcej tematów