RegionalneWarszawaZA DARMO: Festiwal Przemiany w Koperniku

ZA DARMO: Festiwal Przemiany w Koperniku

Od 1 do 9 września w Centrum Nauki Kopernik i nad Wisłą odbędą się koncerty, pokazy filmów, spektakle i pikniki z zagadkami. To nie wszystko

ZA DARMO: Festiwal Przemiany w Koperniku

Festiwal zacznie się w sobotę na wyspie leżącej w pobliżu mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wiśle. Zostanie tam zaprezentowana sztuka "Port Miron" w reżyserii Pawła Passiniego i Hanny Nowak-Radziejowskiej, zrealizowana na podstawie wcześniej niepublikowanych nagrań wierszy i fragmentów dziennika Mirona Białoszewskiego.

W programie zaplanowane są też cykle koncertów z muzyką elektroniczną i eksperymentalną. Codziennie na dachu Planetarium odbywać się będą sety didżejskie. Na jednym z występów w rolę didżeja wcieli się Artur Rojek.

8 września na scenie letniej przy Koperniku odbędzie się całonocny koncert muzyki elektronicznej pt. "Sonic Fiction". Zagra założyciel popularnego w latach 70. zespołu Ash Ra Tempel Manuel Goettsching, który odtworzy swoją najbardziej znaną kompozycję "E2-E4". Tej nocy fani muzyki elektronicznej usłyszą też współczesne kompozycje muzyków eksperymentujących, m.in. duetu Henrika Schwarza i Bugge Wesseltofta oraz zespołu Artur's Landing.

Podczas spaceru po warszawskim Powiślu będzie można z kolei poznać zakłady rzemieślnicze, m.in. ślusarski, tokarski, szewski, krawiecki i szklarski, w których designerzy zaaranżowali galerie sztuki. W przemianach warsztatów udział wzięli Ania Piwowar, Marta i Lech Rowińscy, Gosia Rygalik, Jacek Kołodziejski oraz Robert Czajka.

Tegoroczny piknik nad Wisłą odbędzie się pod hasłem "projekt szczęście" i będzie dedykowany osobom starszym. Porozumieniu między pokoleniami mają służyć pokazy wideoklipów nakręcone z udziałem seniorów i wspólne gry podwórkowe.

Akcja "Zrób mebel na przemiany" związana jest z nowym trendem w projektowaniu, tzw. masową personalizacją. Polega ona na oryginalnym oznaczaniu masowo produkowanych przedmiotów. Kupujący może zamówić np. haft na butach lub napis wygrawerowany na smartfonie. W ramach festiwalu będzie można też zaprojektować "spersonalizowane" krzesło za pomocą aplikacji na stronie internetowej. W ten sposób zaprojektowane meble mają służyć uczestnikom festiwalu.

W nowo otwartej przestrzeni Centrum Nauki Kopernik, tzw. Szklanej Nodze znajdującej się pod poziomem rzeki, codziennie będzie można oglądać polskie krótkometrażowe filmy animowane. Wyświetlane będą znane na świecie produkcje, m.in. "Animowana historia Polski" Tomasza Bagińskiego i "Tango" laureata Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp bezpłatny. Na niektóre wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegóły znajdziecie na STRONIE FESTIWALU

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)