Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Przemiany w CNK

Wydarzenie odbędzie się na początku września. Tymczasem 22 sierpnia Kopernik zaprasza na wykład i warsztaty przedfestiwalowe!

Za darmo: Festiwal Przemiany w CNK
d27jm0t
d27jm0t

W dniach 5-8 wrzesnia 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Przemiany.Czekają nas4 dni, 9 projektów, trzecia edycja w Centrum Nauki Kopernik. * *

Tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany koncentruje się na przyszłości: na rozwoju technologii, nowych mediów oraz ich wpływie na człowieka i jego otoczenie. Działania poza głównym nurtem, oddolne inicjatywy i pasje pchają ludzi do osiągnięć, które – wsparte technologią – powodują rewolucyjne zmiany o charakterze globalnym. Jedną z takich zmian jest* zjawisko masowej personalizacji*. Dzisiaj standardowe produkty przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów, by dotrzeć z miejsca, w którym powstały do docelowego użytkownika. Żeby wyjść naprzeciw problemom takiego ujednolicenia, projektanci zaczęli interesować się sposobami na dostosowanie przedmiotów do indywidualnych potrzeb. Masowa personalizacja to szczególna siła jednostki i indywidualna moc sprawcza, możliwość wpływu na własne życie i otaczającą rzeczywistość.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp bezpłatny. Na niektóre wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Podczas trzeciego dnia Festiwalu Przemiany, czeka nas seria wykładów z udziałem zagranicznych gości na temat trzeciej rewolucji przemysłowej. W nadchodzących latach nowoczesne technologie projektowania i produkcji - w szczególności druk 3D - będą miały znaczący wpływ na kształt wielu dziedzin przemysłu. Zaproszeni goście omówią konsekwencje, jakie z tych zmian wynikają, dla dziedzin takich jak design, medycyna, inżynieria czy przemysł motoryzacyjny.

d27jm0t

Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, Kopernik zaprasza na wykład i warsztaty projektantów ze studia Super Super i Bridge, którzy opowiedzą o masowej personalizacji w kontekście ekologii. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklicznego wieczoru tylko dla dorosłych, „Kopernik po godzinach. Zaprasza Samsung”. Kiedy? 22 sierpnia w godz. 19:30-22:00.Podczas Kopernika po godzinach będzie można także wziąć udział w dwóch innych wydarzeniach, które w bezpośredni sposób łączą się z Przemianami: Grzegorz Młynarski, kurator projektu "Do użytku zewnętrznego!" opowie o miejskim ogrodnictwie a Paweł Trzciński, kurator Distorted Club zagra na żywo swój DJset.

Więcej o Festiwalu: www.przemianyfestiwal.pl

d27jm0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27jm0t
Więcej tematów