Trwa ładowanie...

Za darmo: Afrykasy Roku 2014

Rozdanie nagród, koncert i impreza

Za darmo: Afrykasy Roku 2014
d103yjy
d103yjy

Fundacja „Afryka Inaczej" zaprasza na piąte, jubileuszowe aFrykasy Roku. aFrykasy to nagrody przyznawane osobom związanym ze światem mediów, kultury i nauki, działającym na rzecz promocji tematyki afrykańskiej i dialogu polsko-afrykańskiego w Polsce. Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert i impreza w afrykańskich rytmach. To wszystko, 23 stycznia 2015 roku, w warszawskim Klubie Cafe Kulturalna. Start o godzinie 20:00.

Fundacja „Afryka Inaczej" powstała po to, aby mówić o Afryce inaczej niż każą nam stereotypowe wyobrażenia na temat tego kontynentu, upowszechniane w mediach i kulturze masowej- tłumaczy ideę nagrody Mamadou Diouf. - Dlatego postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy mówią, myślą bądź piszą o innej Afryce, tej rzeczywistej, gdzie obok smutku jest miejsce na radość. O Afryce, gdzie żyją ludzie.

Tegoroczne aFrykasy zostaną przyznane w trzech kategoriach: media, kultura i nagroda specjalna. W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Monika Olejnik, Jerzy Haszczyński, Adam Leszczyński, Wojciech Karpieszuk, Michał Zichlarz, Ambasada USA w Warszawie, Komenda Główna Policji.
W tym roku wręczeniu nagród będzie towarzyszył koncert grupy muzycznej Senegambia Duo: Buba & Mamadou, na saksofonie gościnnie zagra Grzegorz Rytka. Po koncercie tradycyjnie odbędzie się afterparty aFrykasy Sun System, czyli Grajek Krawiec i DJ Mamadou, na gongach zagra Michał Skubaniec.

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów