Trwa ładowanie...

XXV Finał WOŚP w Warszawie. Co się dzieje w stolicy?

Czy Fundacja Jurka Owsiaka znów pobije kolejny rekord?

XXV Finał WOŚP w Warszawie. Co się dzieje w stolicy?
d1p604a
d1p604a

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko koncert na placu Defilad w Warszawie. Finał WOŚP 2017 to też lokalne akcje, które trwają w niedzielę w różnych miejscach Warszawy. Wśród nich jest m.in. skok z 14 piętra i licytacja szprychówek.

Rozpoczął się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja Jerzego Owsiaka gra "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi.

W tegorocznym Finale WOŚP uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. Jak poinformował rozpoczynając Finał Jerzy Owsiak do tej pory zebrano już 2 mln 598 tys. 860 zł.

d1p604a

- Kręcimy z Orkiestrą przez 25 lat, to coś niezwykłego. Przez 25 lat zbieramy się, by podczas takiej szalonej niedzieli być ze sobą, cieszyć się jednoczyć, by zbierać pieniądze dla dzieci - mówił Owsiak rozpoczynając Finał w TVN.

Co dzieje się w Warszawie?

O godz. 13 od rozgrzewki rozpoczyna się 11. Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Ulicami Warszawy pobiegnie 5 tys. uczestników, a z uzbieranych pieniędzy z pakietów startowych zostaną kupione pompy insulinowe dla kobiet w ciąży z cukrzycą oraz fantomy służące do nauki pierwszej pomocy. Trasa biegu ma 5 kilometrów.

Miłośnicy dwóch kółek w niedzielę przejadą przez miasto trasą mającą 11 km. Warszawska Masa Krytyczna zaprasza też na licytację szprychówek i innych gadżetów WOŚP 2017. Licytacja rozpocznie się o godz. 15.30 pod Kolumną Zygmunta.

Ekstremalne wyzwanie

Jeśli jazda na rowerze po Warszawie nie jest wyzwaniem, to może okazać się nim skok z wysokości 14 piętra. W ramach 25 Finału WOŚP 2017 budynki przy ulicy Dantego 1 i Szekspira 2 zostaną połączone układem lin służącym do wykonywania skoków. Warunek? Trzeba mieć co najmniej 18 lat i wrzucić do puszki WOŚP przynajmniej 30 zł. Skakać można od godz. 10 do 17.

d1p604a

Równie aktywnie można spędzić czas na Deskorolkowym Show na Zimowym Narodowym. Od godz. 14 do 17 przy alei księcia Poniatowskiego można nauczyć się tricków na deskorolce. A po godz. 15 każdy po wrzuceniu 10 zł do puszki WOŚP będzie mógł wziąć udział w „Godzinie Motywacji”. Jeśli uda się zrobić bezbłędnie trick, to zostanie on umieszczony na filmie Zimowego Narodowego.

Kino i koncert

A w Kinie Tęcza dla uspokojenia będzie można poćwiczyć Tai-Chi. W programie jest też capoeira, joga i spacer po Żoliborzu z przewodnikiem. Od godz. 10 do 18 na młodszych i starszych czekają też sztuczki kuglarskie, karciane, gry i zabawy.

Po wszystkim przed Pałacem Kultury w ramach 25 finału WOŚP 2017 w Warszawie usłyszymy takie zespoły jak Enej, Łąki Łan, HUNTER, Happysad, Big Cyc, Lao Che, Romantycy Lekkich Obyczajów, czy Vavamuffin. Swój koncert dadzą też Organek, Acid Drinkres, Farben Lehre, Tabu, Urszula i Antyradio Cover Band.

O godz. 20.00 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyły się pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

d1p604a

Źródło: WP Wiadomości/PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

d1p604a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p604a
Więcej tematów