Trwa ładowanie...

Wystawa "Dobre pixele" [NASZ PATRONAT]

"Powstały dzieła sztuki, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła". Na wernisażu wszystkie dzieci dostaną darmową watę cukrową!

Wystawa "Dobre pixele" [NASZ PATRONAT]
d4ev7jk
d4ev7jk

Blisko 60 niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów będzie można obejrzeć pod koniec kwietnia w północnopraskiej galerii sztuki "Pragaleria". Wystawę zwieńczy majowa aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. WawaLove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska "Pragaleria" nie po raz pierwszy wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Jednak tym razem autorzy zaprezentują niepowtarzalne i przygotowane na tę wystawę prace, które tworzyli kierując się dziecięca wyobraźnią. - Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia - mówi WawaLove.pl Mikołaj Konopacki z północnopraskiej Pragalerii. - W efekcie powstały dzieła sztuki, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła - dodaje.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia, a sama wystawa potrwa do 18 maja - tego dnia o godzinie 19.30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas aukcji trafią do szkoły dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jak podkreślają organizatorzy, zakupione zostaną za nie m. in. tablice interaktywne i sprzęt niezbędny wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Wystawa jest więc nie tylko okazją do zdobycia świetnych prac w przyzwoitej cenie, ale i możliwością pomocy dzieciom

d4ev7jk

Uwaga: Na wernisażu wszystkie dzieci dostaną darmową watę cukrową!

"Dobre piksele"
27 kwietnia, godz. 18.00
"Pragaleria", ul. Stalowa 3

d4ev7jk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ev7jk
Więcej tematów