Trwa ładowanie...

Wydłubali psu oko!

Sprawcy pozostają bezkarni! Można pomóc

Wydłubali psu oko!
d1dpg8x
d1dpg8x

Nie ma na tej planecie zwierzęcia okrutniejszego niż człowiek, o czym przekonacie się czytając te relację.

Kilka dni przed Świętami w jednej z podwarszawskich wsi pojawił się młody ok. półtoraroczny pies.* Najpewniej został wyrzucony jak śmieć, przy okazji świątecznych porządków.* To dość częste zjawisko, zwłaszcza kilka dni przed kolacją, podczas której mamy dzielić się opłatkiem.

Pies biegał od domu do domu. Przeganiany jak intruz, ostatecznie znalazł schronienie pod bramą dobrych ludzi. Dobrzy ludzie zrobili mu posłanie, dokarmiali i pomagali tyle, ile mogli. Niestety - rodzice dziewczyny, do której psiak się przybłąkał, nie mogli wpuścić go do środka. W domu są już trzy psy, które zachowywały się bardzo agresywnie w stosunku do przybłędy. Zamieszkał więc na zewnątrz, przy bramie.

d1dpg8x

Piesek lubił się przytulać, był bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, którym w końcu kiedyś zaufał. Początkowo zachowywał się z dystansem, ale trwało to krótko. W zamian za jedzenie i pieszczoty odwdzięczał się tym, czym potrafił - bezinteresowną, psią miłością.

Młoda dziewczyna, która opiekowała się psem, nie tylko go dokarmiała, ale próbowała przywrócić do normalnego życia. Wychodziła z nim m.in. na spacery. Podczas jednej z takich wędrówek, późnym wieczorem trafiła na grupę pijanych nastolatków. Podpitym pies się nie spodobał. Odgrażali się by "zabrała się z tym znajdą", bo inaczej "potraktują go petardami lub wysadzą".

Właściwie nie wiadomo co było dalej. Nie wiadomo kto i jak to zrobił. I dlaczego. Wiadomo za to, że następnego dnia po "groźbach", ktoś wyczekał, gdy przy psie nie było nikogo i perfidnie, z zimną krwią, bez żadnej przyczyny okaleczył biedne stworzenie.

Gdy właściciele posesji go znaleźli, siedział bez ruchu. Nie piszczał. Nie skomlał. Nawet nie drgnął. Tylko jego oko stanowiło jedną wielką krwawą masę wystającą z oczodołu.

d1dpg8x

Natychmiast zabrano go do weterynarza. Lekarz usunął resztki tego, co zostało z oka i opatrzył ranę. Zszył też kilka innych krwawych dziur na szyi psiaka. Zwierzę było otępiałe z bólu, a jednak dało lekarzowi zrobić przy sobie wszystko. Weterynarz stwierdził, że psu najprawdopodobniej wydłubano oko tępym narzędziem. Mogło też wypłynąć na skutek silnych uderzeń.

Pies już nie wrócił na wieś. Ze względu na stan zdrowia i leczenie musi przebywać pod troskliwą opieką. Trafił do organizacji Pies na Zakręcie, która nie tylko zapewniła mu spokój, ale też opisała tę historię na swoich stronach .

Okrutnego, sadystycznego okaleczenia nikt na policji nie zgłosił. Dlaczego? Nikt nie złapał sprawcy za rękę, nie było żadnych dowodów. Dodatkowo dziewczyna, która zajmowała się psem, po prostu boi się zemsty za zgłoszenie, jak wyjaśnia Karolina, która obecnie zajmuje się zwierzęciem.

Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra. Psu można pomóc. Dopóki nie znajdzie stałych opiekunów fundacja prosi o wsparcie finansowe na jego utrzymanie. Każdy dzień w hotelu to koszt 15 zł, a czekają go jeszcze zabieg zamknięcia oczodołu i rehabilitacja pooperacyjna.

d1dpg8x

Podajemy numer konta.

PIES NA ZAKRĘCIE, Skrzydło FUNDACJI AZYLU POD PSIM ANIOŁEM, ul. Kosodrzewiny 7/9, 04-979 Warszawa, 30 1020 1042 0000 8702 0253 5086, z dopiskiem "Posokowiec".

d1dpg8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dpg8x
Więcej tematów