Trwa ładowanie...

Wybory 2020. II tura. Transport dla osób starszych i niepełnosprawnych

Ratusz zapowiedział, że podobnie jak w pierwszej turze wyborów prezydenckich, miasto zapewni bezpłatny transport także w turze drugiej dla osób niepełnosprawnych oraz najstarszych mieszkańców stolicy.

Wybory 2020. II tura. Transport dla osób starszych i niepełnosprawnychŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2l68jd
d2l68jd

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W związku z tym, Warszawa i tym razem pomoże osobom potrzebującym dotrzeć do lokali wyborczych.

Warszawa. Transport dla seniorów

Osoby starsze, które mają trudności w poruszaniu się i wyjście z domu jest dla nich problematyczne, będą mogły liczyć na pomoc Straży Miejskiej w dotarciu na niedzielne głosowanie.

"Pomoc ta jest kierowana do wyborców, którzy mają problem z poruszaniem się i nie wymagają specjalistycznego transportu, np. do osób starszych. Ci, którzy zapomną o swojej maseczce, otrzymają ją od strażników. Strażnicy będą stosowali wszelkie procedury bezpieczeństwa. Tak jak podczas I tury wyborów prezydenckich na wyposażeniu strażników miejskich będą: przyłbice, maseczki, rękawiczki, termometry, płyny do dezynfekcji" – informuje warszawski Urząd Miasta.

d2l68jd

"Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty wytyka błąd Rafałowi Trzaskowskiemu ws. TVP. "To platformiana fobia""

Osoby chętne, które chciałyby skorzystać z darmowego transportu do lokalu wyborczego, wystarczy w dniu II tury wyborów prezydenckich, zgłoszą się do Straży Miejskiej. Należy dzwonić pod specjalnie uruchomiony numer telefonu 22 598 69 29, w godzinach 7.00-19.00.

Jak informuje ratusz, czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób chętnych.

Warszawa. Transport dla osób niepełnosprawnych

Z bezpłatnego transportu mogą skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami.

d2l68jd

Zgłoszenia są przyjmowane do 11 lipca, do godz. 15.00, pod numerami telefonów: (22) 298 59 00 i 720 915 300 lub drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: bus@specjaltrans.pl.

Dowozy osób do lokali wyborczych będzie realizowała firma Usługi Transportowe Marek Włastowski.

Warszawa. Zmiana lokalizacji OKW we Włochach

Ratusz zwraca także uwagę, że lokal wyborczy we Włochach został przeniesiony. Ze względu na remont Szkoły Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej 4b, osoby głosujące powinny udać się w jedną z dwóch lokalizacji:

- OKW nr 671 – do przedszkola nr 313 przy ul. Sulmierzyckiej 1
- OKW nr 672 – do przedszkola nr 314 przy ul. 1 Sierpnia 36a

Przypominamy, że aby ułatwić załatwienie spraw związanych z głosowaniem, do piątku 10 lipca delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich czynne są dwie godziny dłużej, czyli do 18.00.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l68jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l68jd
Więcej tematów