Trwa ładowanie...

Wszystko zaczęło się w warszawskim metrze

Najpierw były książki w warszawskim metrze, teraz będą również w trójmiejskiej SKM. Co na to inne miasta?

Wszystko zaczęło się w warszawskim metrze
d6gkxnc
d6gkxnc

Najpierw na jednym z portali społecznościowych powstała strona Książek od Metra . Jej autorzy już od kilku tygodni zachęcają warszawiaków, aby ci przejrzeli swoje domowe biblioteki, znaleźli te pozycje, które ich nie interesują/zostały przeczytane/nie są więcej potrzebne i przynieśli je na stację metra ( czytaj ).

Tymczasem nowy rok szkolny już się rozpoczął i z tej okazji książkowi maniacy przypominają o akcji: Z okazji nowego roku szkolnego - zostaw książkę w metrze, na przystanku, w tramwaju .

Teraz to samo mogą uczynić pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Tutaj akcja, zainspirowana tą warszawską, została wdzięcznie nazwana "Szybka Książka Miejska SKM". Organizatorzy zachęcają do pozostawienia książek w pociągach, autobusach i tramwajach.

d6gkxnc

Zachęcamy do pozostawiania książek w pojazdach komunikacji miejskiej. Może dzięki niej więcej osób zacznie czytać?

Zobaczcie, co Wam zalega w domu, co się znudziło, czego już nie chcecie czytać. Podpiszcie książkę tekstem ''Książek od Metra/CzytamCzytam'' (lub naszym adresem FB) i zostawcie te książki w metrze (lub w tramwaju, autobusie - te z powierzchni w końcu trafią do podziemi). Zróbcie zdjęcia takich podrzucanych książek i wyślijcie na adres: czytam-czytam@szeptem.pl

Tramwaje, autobusy, przystanki - te z wiatami - też się z nami ''bawią'', więc jak ktoś metrem nie jeździ, to ma wiele innych miejsc, w których może zostawić, to czego już nie czyta.

Pamiętajcie, aby książki rozkładane były po jednej sztuce - nie w siatkach / reklamówkach / kartonach - to nie makulatura i nie bomba! Życzymy wszystkim miłej, inspirującej zabawy!

d6gkxnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6gkxnc
Więcej tematów