Trwa ładowanie...

Wspomnienie o mistrzyni olimpijskiej. Wystawa "Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal"

Wszystko w związku z przypadającą dziś, niezwykłą rocznicą.

Wspomnienie o mistrzyni olimpijskiej. Wystawa "Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal"
d388crz
d388crz

Dokładnie 29 września, mija 15 lat od momentu zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego w Sydney. Dlatego Fundacja jej imienia zaprasza wszystkich miłośników sportu do zwiedzania specjalnej wystawy w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Właśnie dziś została ona oficjalnie otwarta. Ekspozycja pt. „Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal” w całości poświęcona jest najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej.

Wśród eksponatów zwiedzający zobaczą m.in. złoty medal z Sydney oraz puchary, zdjęcia i liczne pamiątki związane z życiem oraz karierą zawodniczki. W otwarciu wystawy wzięli udział mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski oraz rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Wystawa będzie udostępniona wszystkim zwiedzającym od 30 września do 3 października w godzinach 09:00-20:00. Wstęp bezpłatny.

Przypomnijmy, że Kamila Skolimowska zmarła nagle w lutym 2009 roku. Do tej tragedii doszło podczas zgrupowania reprezentacji narodowej, które odbywało się w Portugalii.

d388crz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388crz
Więcej tematów