Trwa ładowanie...

Wraca deptak na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra, przez kilka lat deptaku na Nowym Świecie nie było

Wraca deptak na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście
d43m6ka
d43m6ka

Już od najbliższej soboty, 4 kwietnia, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w weekendowy deptak. *Do końca października w soboty i niedziele wyłączany będzie ruch od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej. *W związku z budową centralnego odcinka II linii metra, przez kilka lat deptaku na Nowym Świecie nie było. Teraz gdy budowa się skończyła, deptak wraca w to miejsce.

W najbliższy świąteczny weekend, od 4 kwietnia od godz. 0.00 do 6 kwietnia do godz. 4.00 rano powróci weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. Począwszy od najbliższego piątku do końca października, w każdy weekend z ruchu kołowego będzie wyłączana ul. Nowy Świat i ul. Krakowskie Przedmieście. Na odcinku od Ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak dla mieszkańców i turystów - w tym czasie ulica będzie dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Możliwy będzie przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Linie autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe od soboty od początku kursowania do poniedziałku do końca kursowania. Autobusy linii* 102 i 105* w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska/Browarna, od skrzyżowania Królewskiej i Mazowieckiej, pojadą ul. Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, natomiast w kierunku Młynów i Os. Górczewska od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Nowym Światem będą kursowały ul. Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską.

d43m6ka

Swoją trasę zmienią również linie* 111, 116, 180 i 503*. Autobusy w kierunku pętli Esperanto/Chomiczówka/Konwiktorska od ronda de Gaulle’a będą kursowały Al. Jerozolimskimi, Kruczą, Szpitalną, pl. Powstańców Warszawy, Mazowiecką i Królewską, natomiast w kierunku pętli Gocław/Wilanów/Witolin, od skrzyżowania pl. Piłsudskiego z ul. Królewską pojadą ul. Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgoda, Kruczą i Al. Jerozolimskimi. Natomiast autobusy linii

Autobusy linii 128, 175 w kierunku pętli Pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ul. Marszałkowską i Królewską, natomiast w kierunku pętli Szczęśliwice/Lotnisko Chopina, od skrzyżowania Moliera z Senatorską będą kursowały ul. Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Zmienią się trasy linii 178 i 518. Autobusy w kierunku pętli Konwiktorska/ Nowodwory, od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Mazowieckiej pojadą ul. Mazowiecką, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską. Natomiast w kierunku pętli PKP URSUS/DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej będą kursowały Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Mazowiecką, Kredytową i Jasną.

Autobusy linii 222 w kierunku pętli Bielańska pojadą podobnie jak linie 111, 116, 180 i 503, natomiast w kierunku pętli Spartańska od skrzyżowania Bielańskiej, Senatorskiej i Wierzbowej będą kursowały ul. Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgoda, Kruczą, Al. Jerozolimskimi i Bracką.

d43m6ka

Swoja trase zmieni także linia nocna N44. Autobusy w kierunku pętli Zgrupowania AK „Kampinos”, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską pojadą ul. Marszałkowską, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską, natomiast w kierunku pętli Dw. Centralny, od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej pojadą ul. Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

d43m6ka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43m6ka
Więcej tematów