Trwa ładowanie...

Wpadli podczas kradzieży w autobusie linii 190

Zatrzymani są dobrze znani stołecznym policjantom, wcześniej byli już wielokrotnie karani za przestępstwa kieszonkowe

Wpadli podczas kradzieży w autobusie linii 190
d10mc80
d10mc80

Zatrzymano cztery osoby podejrzane o kradzież portfela pasażerowi autobusu . Zatrzymani mają od 55 do 74 lat i są dobrze znani stołecznym policjantom, wcześniej byli już wielokrotnie karani za przestępstwa kieszonkowe.

Wszystko miało swój początek na przystanku autobusowym PKP Koło. Policyjni wywiadowcy zaobserwowali czterech mężczyzn, którzy bacznie obserwowali oczekujących na autobus pasażerów. W chwili, gdy podjechał autobus linii 190 mężczyźni zainscenizowali sztuczny tłok, zasłonili swego kompana, a ten wyjął jednemu z podróżnych portfel ze spodni i przekazał go swojemu koledze. Działali tak szybko, że 69-latek nie zorientował się, że został okradziony.

59-letni Włodzimierz R., 58-letni Maciej W., 55-letni Jan B. i 74-letni Jan C. zostali przewiezieni do komendy na Woli . Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty współudziału w kradzieży, działając w okresie recydywy. Dzisiaj prokurator rozważy wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego.

d10mc80

Okres przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów, gdy wielu klientów sklepów i pasażerów komunikacji miejskiej zaaferowanych ostatnimi przygotowaniami, nie zawsze pamięta o swoim bezpieczeństwie. Niestety takie okazje wykorzystują kieszonkowcy. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policyjni wywiadowcy obecni będą w środkach komunikacji
miejskiej i placówkach handlowych. Funkcjonariusze rozpoczęli już działania edukacyjno prewencyjne pod hasłem „Nie daj się zrobić w jajo”.

d10mc80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10mc80
Więcej tematów