Trwa ładowanie...

Wpadł 19-letni "policjant". Wyłudził ponad 100 tys. zł

Mężczyzna wyłudził od mieszkanki Warszawy ponad 100 tys. zł i usiłował pobrać kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Wpadł 19-letni "policjant". Wyłudził ponad 100 tys. zł
dwxrq54
dwxrq54

Stołeczni policjanci zatrzymali 19-latka, który brał udział w oszustwie metodą "na policjanta". Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów i na 3 miesiące trafił do aresztu.

Patryk K. próbował oszukać 65-letnią mieszkankę Warszawy. Mężczyzna podał się za policjanta i usiłował wyłudzić od kobiety 15 tysięcy złotych. 65-latka była przekonana, że uczestniczy w policyjnej akcji przeciwko przestępcom wyłudzającym pieniądze od starszych osób, dlatego przyszła do banku, aby pobrać pieniądze. Tylko dzięki czujności pracownicy placówki nie doszło do przekazania gotówki, a sprawą zajęli się prawdziwi policjanci.

Dzięki pracy kryminalnych na początku zatrzymany został 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że nie działał sam. - Analiza zebranych dzięki pracy operacyjnej informacji pozwoliła im na zatrzymanie kolejnej osoby. Był to 19-letni mieszkaniec Warszawy - informuje Paulina Onyszko ze stołecznej policji.

Usłyszał 6 zarzutów

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że Patryk K. ma na sumieniu udział w jeszcze innych podobnych przestępstwach. - Z zebranych przez śledczych materiałów wynika, że mężczyzna w pierwszych dniach stycznia, działając w podobny sposób, wyłudził 105 tys. złotych od mieszkanki Warszawy i usiłował pobrać kolejne 50 tys. złotych - tłumaczy Onyszko.

19-latek trafił do prokuratury, gdzie przedstawiono mu łącznie 6 zarzutów za współudział w dokonaniu oszustwa, jego usiłowanie, podżeganie do popełnienia przestępstwa i pomocnictwo w jego dokonaniu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

dwxrq54

Źródło: policja/Wawalove.pl

dwxrq54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwxrq54
Więcej tematów